dentysta, stomatolog

Usługi oferowane przez kliniki stomatologiczne w Krakowie

Zdrowie i uroda

Bardzo ważnym elementem nie tylko wyglądu, ale także zdrowia człowieka jest nienaganne uzębienie. Zaniedbane choroby zębów czy dziąseł mogą bowiem prowadzić do bardzo poważnych powikłań, dlatego też należy w odpowiednim momencie reagować i udać się do profesjonalnego miejsca, jakim jest klinika dentystyczna Kraków. Jest to niezbędny krok nie tylko w przypadku nieprawidłowości chorobowych w jamie ustnej, lecz także w momencie, gdy chcemy poprawić wygląd swojego uśmiechu.

Usługi w klinikach stomatologicznych w Krakowie

Najczęściej wykonywane usługi, jakie proponuje w zasadzie każda klinika stomatologiczna w Krakowie to leczenie zachowawcze i profilaktyka. Dzięki zabiegom stomatologii zachowawczej możliwe jest uzupełnienie niewielkich ubytków próchnicowych, a także korygowanie kształtu zębów oraz linii uśmiechu. Dzięki nowoczesnym metodom, w tym stosowaniu form, istnieje możliwość odtworzenia anatomicznego kształtu oraz punktów stycznych między zębami. Ponadto specjaliści stomatologii zachowawczej zajmują się dobieraniem koloru, rozkładu cieni, przezierności i przebarwień, co sprawia, że dążą do uzyskania idealnego efektu estetycznego.
Kolejną usługą, którą najczęściej oferuje klinika stomatologiczna Kraków jest stomatologia estetyczna, w ramach której wykonywane są takie zabiegi jak zmiana kształtu zębów, odbudowa złamanych zębów, korekta wad i zaburzeń rozwojowych, czy też estetyczne wypełnienia, które imitują naturalne szkliwo. Estetyka stomatologiczna do specjalność bardzo chętnie wybierana przez pacjentów kliniki dentystycznej w Krakowie, bowiem każdy marzy o perfekcyjnych, zdrowych i naturalnie wyglądających zębach, a nikt nie chce przecież chwalić się niepełnym uzębieniem.

Do bardziej rozwiniętych dziedzin, które oferowane są przez kliniki stomatologiczne w Krakowie należą usługi z zakresu ortodoncji, implantologii, protetyki stomatologicznej czy też leczenia periodontologicznego. W ramach tych specjalizacji możliwe jest wykonanie takich zabiegów jak prostowanie zębów, nałożenie implantów zębowych w przypadku utraty, złamania lub ubytku zębowego lub też założenie koronki, licówki lub mostka.
Ponadto istotne jest także leczenie chorób przyzębia, czyli paradontozy, która jest chorobą bardzo bolesną, uciążliwą i prowadzi do zajęcia całego uzębienia. Nieleczona paradontoza może skutkować nawet utratą zębów, wobec czego bardzo ważne jest, by w odpowiednim momencie znaleźć się pod opieką periodontologa, który leczenie rozpoczyna od profesjonalnego usunięcia kamienia nazębnego i osadów.

Jak widać, regularne korzystanie z usług takich jak klinika stomatologiczna Kraków jest bardzo ważne nie tylko ze względu na możliwość uzyskania perfekcyjnego, hollywoodzkiego uśmiechu, lecz przede wszystkim pozwala na wyleczenie w odpowiednim momencie chorób jam ustnej. Nieleczone choroby zębów bowiem mogą skutkować przykrymi konsekwencjami i bardzo poważnymi powikłaniami, rzutującymi na cało organizm człowieka.

Podziel się