panele ścienne

Okładzina ścienna – sposób na szybki i efektowny remont mieszkania

Dom i ogród

Nowa glazura to remont kosztowny oraz dość inwazyjny. Korzystanie w tym czasie z łazienki czy kuchni jest praktycznie niemożliwe. Jakie są inne sposoby na to, aby szybko, ale efektownie odnowić kuchnię, łazienkę, a nawet salon? Dobrym sposobem jest zastosowanie okładziny ściennej.

Okładzina ścienna – właściwości i zastosowanie

Jest to wysokiej jakości elastyczny materiał, który może nieco przypominać tradycyjną tapetę lub linoleum stosowane na podłogi. Dzięki swoim właściwościom może być stosowany zarówno w salonach, przedpokojach, kuchniach i łazienkach. Odporny jest na zawilgocenie, różnego rodzaju zabrudzenia, a także bardzo łatwy w czyszczeniu. Z powodzeniem więc może zastąpić tradycyjną glazurę w łazience oraz kuchni. Okładzina ścienna PCV bywa jednak również chętnie stosowana w salonach czy przedpokojach. Pokrycie nią, np. tylko jednej ściany, daje bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązania, które sprawdzą się w mieszkaniach aranżowanych w przeróżnych stylach. Sklep z tego rodzaju materiałami wykończeniowymi dysponuje pd tym względem bardzo różnorodnym wyborem.

Do nowoczesnych i klasycznych wnętrz

Okładzina ścienna PCV oferowana jest w sklepie w różnorodnych kolorach oraz rozwiązaniach stylizacyjnych. Mogą więc być to tradycyjne cegiełki, kafelki, kamienie, beton, czy nawet drewno. Te przeznaczone do kuchni i łazienek są dostępne w tak szerokim asortymencie jak glazura przeznaczona do tych pomieszczeń. Daje więc to bardzo szeroki zakres rozwiązań stylizacyjnych. Znajdą zastosowanie w stylach nowoczesnych, klasycznych czy rustykalnych. Okładziny ścienne równie dobrze sprawdzą się w salonach i przedpokojach. Modny kamień, cegiełkę czy drewno można zaaranżować tylko na jednej ścianie i uzyskać w ten sposób oryginalne rozwiązania stylizacyjne. Największą popularnością cieszą stylizacje przypominające tradycyjne kafelki lub cegiełkę, co jest całkiem zrozumiałe, ponieważ wizualnie niczym nie różnią się od tradycyjnej glazury.

Prosty montaż, czyli remont z szybkimi efektami

Zastosowanie do własnego mieszkania okładzin ściennych PCV to znacznie mniejszy nakład finansowy, krótki czas realizacji remontu i możliwość przeprowadzenia go we własnym zakresie. Nie wymaga to specjalnych umiejętności, więc decyzję o odnowieniu w ten sposób swojej kuchni czy łazienki można podjąć z dnia na dzień. Tego rodzaju okładziny z powodzeniem można stosować na starą glazurę i w ten sposób szybko dostosować mieszkanie do nowych lokatorów lub odświeżyć i odnowić tylko i wyłącznie dla siebie i swojej rodziny.

Podziel się