remont, panele PCV

Stara łazienka? Odnowisz ją z panelami łazienkowymi PCV

Dom i ogród

Przeprowadzasz się do domu lub mieszkania z niezbyt estetyczną łazienką? Nie chcesz decydować się na bardzo drogi remont? Mamy rozwiązanie! To panele łazienkowe PCV, które można przykleić bezpośrednio na stare płytki.

Panele PCV na ściany – o materiale

Polichlorek winylu, w skrócie określany jako PCV, jest materiałem o wszechstronnym zastosowaniu. Produkuje się z niego nie tylko materiały podłogowe – wykładziny i panele LVT (Luxury Vinyl Tiles), ale dostępne są też panele ścienne PCV, które polecane są często jako zamiennik płytek ceramicznych.

Takie panele można zastosować również w łazience. Panele łazienkowe PCV cechują się odpornością na wilgoć, są możliwe w zmywaniu, a także można je łatwo zainstalować – bez konieczności korzystania z pomocy ekipy. Właśnie dlatego panele ścienne łazienkowe świetnie sprawdzają się podczas metamorfozy wnętrza – można nadać mu szybko i tanio całkowicie nowe oblicze!

Panele z PCV: różne wzory do wyboru

Dostępne w sprzedaży panele ścienne PCV to paleta wzorów do wyboru, dlatego można łatwo dopasować je do swojego pomysłu na wystrój wnętrza.

Najczęściej jako panele ścienne łazienkowe wybierane są te o nadrukach i fakturach imitujących płytki ceramiczne. Modne są obecnie panele przypominające klasyczne białe cegiełki, kafelki z nadrukami marokańskich wzorów, naśladujące kamień naturalny jak marmur, a także beton, który świetnie wygląda w industrialnych wnętrzach. Mogą one też imitować drobną mozaikę, modne teraz płytki heksagonalne.

Z dostępnymi wzorami paneli łazienkowych PCV można zapoznać się przez internet na stronach sklepów i producentów.

Jak zamontować panele łazienkowe z PCV?

Aby panele ścienne PCV mogły dobrze sprawdzić się w łazience, muszą być poprawnie zamontowane. Szczególnie ważne jest ich odpowiednie uszczelnienie na połączeniach, aby zapobiec podciekaniu wilgoci.

Klejone panele łazienkowe PCV to najlepszy wybór. Są one umieszczane bezpośrednio na ścianie – nie wymagają stosowania dodatkowych konstrukcji montażowych. Montaż powinien odbywać się na czystej, suchej nawierzchni, na przykład mogą być to stare płytki ceramiczne, dlatego nie trzeba ich skuwać. Nawierzchnia nie musi być też idealnie równa – panele ścienne PCV są elastyczne, dlatego dopasowują się do krzywizn.

Do montażu paneli ściennych łazienkowych wykorzystuje się klej do PCV. Klej umieszczany jest na panelu. Następnie należy mocno docisnąć go do nawierzchni i przytrzymać. Połączenia pomiędzy kolejnymi panelami również należy pokryć klejem, aby dokładnie je uszczelnić.

Podziel się