dentysta, stomatolog

Pierwsza wizyta u nowego dentysty nie jest powodem do stresu

Zdrowie i uroda

Pierwsza wizyta w nowym gabinecie stomatologicznym dla wielu osób jest powodem do stresu. Pacjenci obawiają się jak przebiegnie, a przede wszystkim, jak będzie leczyć dany dentysta. Czy będzie to leczenie bolesne czy też bezbolesne. To niepotrzebne obawy. Dentysta Łask, który pierwszy raz widzi danego pacjenta, nigdy nie podejmuje się skomplikowanego leczenia. Pierwsza wizyta z reguły jest szybka i przyjemna.

Pierwsza wizyta u nowego dentysty. Na czym polega?

Pierwsza wizyta u nowego dentysty to wizyta kontrolna. Stomatolog Łask z pewnością założy pacjentowi kartotekę i przystąpi do oględzin wszystkich zębów. Takie oględziny nie wiążą się z żadnym bólem, czasami co najwyżej z nieprzyjemnymi odczuciami. Dentysta Łask, po tym jak obejrzy wszystkie zęby, wprowadzi do kartoteki dane na temat tego, które zęby wymagają leczenia i przejdzie do rozmowy z pacjentem. Przedstawi swoja opinię na temat stanu uzębienia i proponowanego leczenia, pozostawiając pacjentowi decyzję czego ma się podjąć na początek.

Leczenie zębów na pierwszej wizycie stomatologicznej jest jak najbardziej możliwe, ale to pacjent powinien zdecydować czy tego chce. Jeśli dany gabinet stomatologiczny Łask po pierwszej wizycie nie przypadł mu do gustu, śmiało można poprzestać na oględzinach zębów i zdecydować się na zakończenie wizyty. Oczywiście jeśli jest inaczej, dentysta Łask okazał się być profesjonalnym, fajnym lekarzem, już na pierwszej wizycie u niego warto podjąć się leczenia. Pacjenci, którzy się obawiają stomatologa, mogą zdecydować się na początek na łatwe leczenie – zaplombowanie niewielkiego ubytku w zębie czy czyszczenie kamienia nazębnego, z czasem dopiero decydując się na poważniejsze zabiegi stomatologiczne w stylu leczenia kanałowego czy usuwania zębów.

Podsumowując

Pierwsza wizyta u nowego dentysty nie jest czymś, co powinno budzić jakiekolwiek obawy. Wybierając nowy gabinet stomatologiczny Łask, śmiało można iść na wizytę, bowiem nie zdarzy się w jej trakcie nic trudnego ani bolesnego. Na pierwszej wizycie warto zwrócić uwagę na to, jak stomatolog podchodzi do pacjenta. Warto przy okazji spojrzeć na wyposażenie gabinetu, wypytać o ofertę leczenia, ceny. Jeśli już podczas pierwszej wizyty gabinet stomatologiczny Łask przypadnie nam do gustu, śmiało można zapisywać się na kolejne wizyty. Jeśli jest odwrotnie, nie czujemy się w danym gabinecie dobrze, wizyta może zakończyć się tylko na oględzinach zębów. Nikt do nikogo nie będzie miał w takiej sytuacji żadnych pretensji. Warto więc poznawać nowe gabinety stomatologiczne i szukać najlepszego dentysty. Z pewnością uda się na takiego trafić.

Podziel się