naprawa wózków widłowych

Serwis wózków widłowych

Przemysł Technologia

Pomimo tego, że minęło wiele lat wózki widłowe dalej pełnią dosyć ważną funkcję w praktycznie każdym magazynie oraz sklepie. Okazują się niezbędne w przypadku hal i sortowni różnego rodzaju. Wózki zdecydowanie ułatwiają naszą pracą, ponieważ dzięki nim możemy w łatwy sposób przewozić ciężki towar, co jest naprawdę ogromną zaletą. Jednak musimy zadbać o to, aby wózki widłowe działały bezproblemowo. Dlatego w takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiedniego serwisu wózków widłowych.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając serwis wózków widłowych?

Oddanie wózka widłowego do naprawy wiąże się z dużymi kosztami. Wiele osób wybiera serwisy, gdzie konserwator wózków widłowych ma małe doświadczenie. Wtedy cena usunięcia usterek nie jest wielka. Jednak taki wybór nie jest dobry. W wielu przypadkach w takich miejscach wózki widłowe nie są w stu procentach testowane, co może sprawić, że sprzęt wróci do nas taki, jakiego go oddaliśmy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na serwis, który posiada dosyć duże doświadczenie w branży. W renomowanej firmie konserwator udt będzie miał odpowiednie narzędzia, a także umiejętności, aby naprawić daną awarię. Warto zaznaczyć, że odbiór udt nie jest prostą sprawą. Chcąc uzyskać niezbędne kwalifikacje, należy zdać egzamin państwowy przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Samo szkolenie nie wystarczy.

Jakiego serwisu wózków widłowych należy szukać?

Warto mieć na oku taki serwis, gdzie wszystkie części służące do naprawy wózka będą nowe oraz wysokiej klasy. Korzystając z taniego serwisu, zapewne nie będziemy mogli liczyć na taki obrót sprawy. Dlatego dosyć ważne jest, aby na samym początku popytać, skąd określona firma pozyskuje części wymienne do wózków. Renomowany serwis wózków widłowych zapewnia regularne przeglądy, remonty kapitalne, ale również konserwatorskie. Dodatkowo możemy liczyć na remonty silników, skrzyń automatycznych oraz manualnych, serwis ogumienia czy naprawienie usterek układów elektronicznych. Ważne jest, aby przegląd był wykonywany systematycznie, ponieważ wózek może w nieoczekiwanym momencie przestać działać, a bez tego pojazdu funkcjonowanie hal i magazynów będzie praktycznie niemożliwe. Dlatego wybierając serwis wózków, powinniśmy zwracać uwagę na jego jakość. Decydując się na skorzystanie z usług danej firmy, warto dowiedzieć się, co inni ludzie mają dopowiedzenia na temat określonego serwisu. Dobrym wyborem będzie przejrzenie opinii na forach internetowych, a także różnych portalach społecznościowych. Musimy pamiętać, że pierwsze wrażenie nie zawsze będzie trafne.

Podziel się