elektryk, kurs na elektryka

Czym jest kurs SEP?

Przemysł Technologia

Skrót SEP jest z pewnością znany osobom związanym z branżą elektryczną. Dla niewtajemniczonych, SEP oznacza Stowarzyszenie Polskich Elektryków.

Czym jest SEP?

Jest to organizacja, która zrzesza elektryków z całej Polski odpowiedzialnych za kwestie naukowe oraz techniczne. Kurs SEP Bydgoszcz cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ cały czas poszerza się grono osób, które chcą zwiększyć swoje kwalifikacje. Warto jak najbardziej brać udział w takich szkoleniach, ponieważ rynek pracy zmienia się bardzo dynamicznie, a już teraz jest ogromna konkurencja w branży elektrycznej. Kurs SEP Bydgoszcz jest prowadzony przez doświadczonych wykładowców, którzy całe życie związali z elektryką. Szkolenie jest bardzo krótkie i z reguły nie trwa dłużej niż jeden dzień. Należy mieć na uwadze, że egzamin nie jest prosty i jest przeprowadzany w formie ustnej. Dlatego trzeba się do niego bardzo dobrze przygotować, ponieważ za każde kolejne podejście trzeba ponownie uiścić opłatę. Uprawnienia SEP Bydgoszcz przydadzą się bez wątpienia wszystkim elektrykom. Uprawnienia sepowskie można podzielić na te dotyczące dozoru (D) oraz związane z eksploatacją (E). Osoby, które zdobyły uprawnienia dozoru mogą prowadzić przeglądy techniczne oraz dokumentacją techniczną.

Wiedza z energetyki

Bez wątpienia przyda się to właścicielom firm oraz osobom nadzorującym pracę innych ludzi lub urządzeń. Warto dodać, że kwestie techniczne to nie wszystko, ponieważ kursanci zdobywają również wiedzę prawniczą z zakresu energetyki. Uprawnienia z eksploatacji przydadzą się monterom i konserwatorom, a także osobom, które obsługują urządzenia gazowe oraz energetyczne. Jest to podstawowy typ uprawnień, który powinien być w CV każdego elektryka. Uprawnienia sepowskie można podzielić na G1, G2 oraz G3. G1 to uprawnienia elektryczne, G2 energetyczne, natomiast G3 to uprawnienia gazowe. Uprawnienia SEP Bydgoszcz można uzyskać po pozytywnym zaliczeniu egzaminu ustnego. Należy dodać, że długość szkolenia jest zależna od szkoleniowej placówki. Koszt egzaminu to 10% minimalnego wynagrodzenia, które na dzień dzisiejszy wynosi 2800 zł brutto. W przypadku niezdania egzaminu trzeba zapisać się na jeszcze jedną próbę. Należy pamiętać, żeby uiścić za to opłatę. W sprzedaży są dostępne książki, które mogą pomóc się przygotować najbardziej zaangażowanym osobom.

Podziel się