klinika stomatologiczna

Jak koryguje się ustawienie zębów?

Zdrowie i uroda

Nie każde uzębienie jest idealne. Zdarza się, że zęby rosną krzywo, źle się ustawiają względem siebie. Pojawia się wada zgryzu. Taka sytuacja to nie tylko problem mniej atrakcyjnego uśmiechu. Krzywo ustawione zęby to między innymi problemy ze spożywaniem pokarmów, a nawet trudności w wyraźnym mówieniu. Konieczna jest korekta ustawienia zębów. Niezbędna jest ortodoncja Kraków. Zgłoszenie się do specjalisty ortodonty to jedyne rozwiązanie, które pozwoli rozwiązać problem źle ustawionych zębów. Ortodoncja Kraków jest do znalezienia. Trzeba jednak dopowiedzieć, że gabinetów, w których przyjmują ortodonci, nie jest tak dużo jak gabinetów dentystycznych, w których tylko leczy się zęby.

Korekta ustawienia zębów. Niezbędne są aparaty ortodontyczne Kraków

Aby skorygować ustawienie zębów, niezbędne są właściwie dobrane aparaty ortodontyczne Kraków. Przy niewielkich wadach ustawienia zębów mogą to być aparaty nakładane na zęby tylko na kilka godzin dziennie. Przy poważniejszych wadach niezbędne są stałe aparaty ortodontyczne. Specjalista zakłada je na zęby nawet na kilka tygodni, czasem i miesięcy. Pacjent taki aparat musi nosić bez przerwy i co jakiś czas zgłaszać się do ortodonty, w celu dokonania zmian ustawień aparatu. Najczęściej zmiany ustawień to zmiana siły naciągu linki, która jest założona pomiędzy poszczególnymi częściami aparatu. Zmiana naciągu linki powoduje powolne ustawianie się zębów w prawidłowy sposób. Nie ma możliwości dokonania takich zmian w kilka dni czy tygodni. Zbyt mocne naciągnięcie linki, powodowałoby bowiem silne naciąganie zębów w określoną stronę i poważne dolegliwości bólowe. Dlatego też ortodonta wielokrotnie zmienia ustawienia aparatu i naciąga linkę za każdym razem odrobione mocniej.

Korekta ustawienia zębów u dzieci

Jeśli problem z zębami występuje u dzieci, konieczny jest ortodonta dziecięcy Kraków. Tylko ortodonta dziecięcy Kraków ma odpowiednie aparaty ortodontyczne i wie, jak dokonywać korekty ustawienia zębów u dzieci. Dzieci rosną, układ szczęki się zmienia. Korekta ustawienia zębów u dzieci wymaga więc innych działań niż w przypadku pacjentów dorosłych.

Wizyty u ortodonty nie są bardzo kosztowne, choć sam aparat wiąże się ze sporym wydatkiem. Warto taki koszt jednak ponieść i poddać się proponowanemu leczeniu. Jeśli będzie właściwie poprowadzone, zęby ustawią się w prawidłowy sposób. Będą równe i zdrowe.

Podziel się