implanty zębów kraków

Implanty zębowe w protetyce

Zdrowie i uroda

Implanty zębowe to sztuczne zęby, które są przymocowane do kości w miejscu brakujących zębów. Jest to jedna z najbardziej popularnych metod leczenia protetycznego. Implanty mogą być stosowane zarówno do leczenia pojedynczych zębów, jak i całych ubytków.

Implanty zębowe to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia braków w uzębieniu. Są one coraz częściej stosowane zarówno przez dentystów, jak i pacjentów. Zalety implantów zębowych to przede wszystkim ich trwałość i estetyka. Ponadto, implanty zębowe pozwalają na utrzymanie zdrowego układu kostnego oraz zapobiegają przesuwaniu się sąsiednich zębów.

Wykonanie implantów zębowych

Implanty zębowe są śrubami wykonanymi z tytanu, które są wprowadzane do kości w miejscu brakującego zęba. Implanty mogą być stosowane do leczenia pojedynczych braków zębowych lub do wszczepienia całych uzupełnień protetycznych.

Leczenie implantologiczne jest bardzo skuteczne, ale jednocześnie bardzo kosztowne. Dlatego też, decyzja o wykonaniu implantów zębowych powinna być dokładnie przemyślana. Zobacz przykładowo: implanty zębów Kraków.

Choroby zębów prowadzące do przymusu zastosowania implantów zębowych

Jedną z częściej spotykanych chorób zębów jest próchnica. Próchnica to choroba bakteryjna, która niszczy zęby i kości. Jej przyczyną jest nadmierna ilość bakterii w jamie ustnej. Próchnica może prowadzić do utraty zębów, a także do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zapalenie jamy ustnej i choroby dziąseł.

Inną częstą chorobą zębów jest zanik dziąseł. Zanik dziąseł to choroba, która powoduje utratę dziąseł i kości wokół zębów. Może ona być spowodowana przez próchnicę, ale także przez inne czynniki, takie jak zaniedbanie higieny jamy ustnej, choroby dziąseł i urazy. Zanik dziąseł może prowadzić do utraty zębów.

Implanty zębowe to jedno z rozwiązań stosowanych w przypadku utraty zębów. Implanty to metalowe lub kompozytowe śruby, które są wprowadzane do kości w miejscu utraconego zęba. Następnie na implantach umieszcza się korony lub mosty. Implanty mogą być stosowane w przypadku utraty jednego lub kilku zębów.

Podziel się