Płytki 3D

Płytki 3D czy tradycyjne?

Dom i ogród

W sklepach, które oferują płytki, możemy od jakiegoś czasu natknąć się na nowość w postaci kafelków 3D. Takie produkty cieszą się coraz większym powodzeniem i dzieje się tak z pewnością nie tylko ze względu, że są nową propozycją. Płytki 3D mają wiele takich zalet, których niestety brakuje ich tradycyjnym odpowiednikom.

Kafelki 3D i ich zalety

Kafelki 3D jak żadne inne umożliwiają nadanie wnętrzu odpowiedniego charakteru poprzez zabawę fakturą. Jeśli jeszcze w odpowiedni sposób rozmieści się kasetony, czy inny rodzaj oświetlenia, można stworzyć niezwykle dekoracyjną przestrzeń, która nie będzie przytłaczać, a wręcz będzie sprawiać wrażenie, jakby dane pomieszczenie zaprojektował światowej klasy architekt. Ze względu na szeroki wybór płytek, jak i rodzajów oświetlenia, można wykreować wnętrze, które będzie albo mieć dynamiczny i odważny charakter, albo wpływać kojąco, jeśli właściwe będzie nawiązanie do natury. Warto podkreślić, że w sklepie znaleźć można naprawdę szeroki wybór płytek 3D znanych marek, toteż można je idealnie dobrać do stylu, w jakim pragnie się zaaranżować wnętrze. Uda się bez problemu wykreować przestrzenie urządzone w stylu od minimalizmu po vintage.

Niewątpliwą zaletą kafelek 3D jest to, że bardzo łatwo udaje się je wkomponować w daną przestrzeń. Nie trzeba specjalnie tworzyć dla nich scenerii, by mogły harmonizować z wnętrzem. Najczęściej, chcąc mieć pewność, że płytki 3D będą przykuwać uwagę, wystarczy zdecydować się na te w białym kolorze. Dzięki nim wnętrze nie tylko wyda się większe niż jest, ale również stanie się bardziej nowoczesne i interesujące. By stworzyć odpowiednią atmosferę, nie potrzeba kłaść płytek na całej ścianie, wystarczy tylko udekorować nimi nieduży fragment, co też przekłada się na oszczędności finansowe.

Płytki 3D do kuchni nowoczesnych

Jeśli zamierzamy urządzić kuchnię, przekonamy się, że płytki 3D do kuchni to idealny wybór, jeśli jest ona odpowiednio przestronna i zamierzamy ją urządzić w nowoczesnym stylu. W takim charakterze bowiem niezwykła faktura płytek od razu przykuwa uwagę. Bardzo często kiedy myśli się o płytkach 3D do kuchni, wyobrażamy sobie, że za ich pomocą perfekcyjnie wyznaczymy jedną ze stref w takiej przestrzeni. Jest to bardzo dobry pomysł – uda nam się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – wyróżnimy daną strefę i wprowadzimy taki dodatek do kuchni, który podniesie jej standard. Kuchnie nowoczesne z dobrze dobranym oświetleniem i położonymi płytkami 3D zachwycają od pierwszego wejrzenia, niezależnie od tego, jaki wystrój się dla nich przewidziało.

Podziel się