kasetony sufitowe

Jak kupić najlepsze kasetony?

Dom i ogród

Każdy z nas dzisiaj szuka możliwości udoskonalenia swojego wnętrza, wprowadzenia do niego naprawdę wyjątkowej atmosfery, pełnej ducha i klasy. Warto w tym celu wypróbować kasetony sufitowe.

Po co w ogóle inwestować w kasetony sufitowe?

Przede wszystkim trzeba jednak powiedzieć, po co w zasadzie inwestować w takie panele albo kasetony sufitowe ? Czy nie wystarczą najzwyklejsze w świecie proste sufity?

Otóż należy podkreślić, że kasetony mają naprawdę bardzo wiele zalet. Wśród czołowych z nich wymienić można właśnie wysoką estetykę. Takie panele na sufit do każdego wnętrza wprowadzą nastrój wyjątkowej i ponadczasowej elegancji.

Warto jeszcze podkreślić, że to nie jest tak, że kasetony utrzymane są tylko i wyłącznie w estetyce klasycznej. Dzisiaj znajdziemy na sklepowych półkach także kasetony utrzymane w nieco bardziej modernistycznym stylu, które doskonale wręcz sprawdzą się we wnętrzach utrzymanych na bardziej współczesną modłę.

Jakie zalety oprócz wysokiej estetyki mają panele i kasetony sufitowe?

Czy jednak takie kasetony jedyne, czym się mogą poszczycić to właśnie wysoka estetyka? Oczywiście, że nie. Kasetony najczęściej wykonane są ze styropianu, panele zaś z tworzywa drewnopodobnego albo z drewna. Generalnie jednak są to materiały, które doskonale izolują pod kątem akustyki i ciepła. Zasadniczo zatem naprawdę szczególnie świetnie sprawdzają się w starszym budownictwie oraz w wyższych pomieszczeniach. Co więcej takie panele sufitowe albo kasetony na sufit doskonale również wyrównują powierzchnię sufitową.

Gdzie można zastosować panele sufitowe czy kasetony?

W zasadzie naprawdę w wielu miejscach. Oczywiście doskonale sprawdzą się one w mieszkaniach, jednak nie tylko i wyłącznie. Również takie panele sufitowe doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju halach, centrach handlowych, salach koncertowych itp. Ładnie się prezentują, nie trzeba malować sufitu, a dodatkowo – zapewniają odpowiednie warunki akustyczne.

Kiedy będą lepsze kasetony sufitowe a kiedy panele?

No właśnie – kasetony czy panele? Jaka jest w zasadzie między nimi różnica? Kasetony wykonane są najczęściej ze styropianu i raczej umożliwiają tworzenie form bardziej płaskich. Tymczasem panele raczej są drewniane albo drewnopodobne i umożliwiają wiele innych form np. także w postaci pionowo zaczepionych deseczek, opadających w dół itp. Ponadto kasetony raczej są jasne, dopóki ich oczywiście nie pomalujemy, zaś panele mają ciemniejszą barwę, optycznie zmniejszają pomieszczenie dodają mu mocnego charakteru elegancji.

Podziel się