stomatolog Kraków

Mity o dentyście w Krakowie

Zdrowie i uroda

W Internecie ostatnio jedyne, co możemy znaleźć, to w zasadzie coraz więcej i więcej absolutnie nieprawidłowych informacji na wiele różnych tematów. Obecnie bowiem każdy czuje potrzebę podzielenia się z całym światem swoimi przemyśleniami, które niestety nie do końca są często sensowne i słuszne. Jak prezentują się takie nieprawidłowe informacje o stomatologu w Krakowie?

1) Im starszy stomatolog Kraków, tym lepiej

Przede wszystkim często spotyka się zupełnie niesłuszną opinię, że dentysta Kraków musi być osobą starszą. Wiele osób uważa bowiem, że tylko i wyłącznie takie osoby naprawdę mają szerokie doświadczenie w tym, czym się zajmują. Oczywiście nie jest to jednak do końca prawda.

Trzeba bowiem zaznaczyć, że dzisiaj medycyna, czyli także i stomatologia naprawdę bardzo szybko się rozwija. Zdecydowanie zatem ważniejsze jest to, aby dany stomatolog Kraków był na bieżąco ze wszelkimi nowościami, chodził na kursy, dokształcał się itp.

2) Im wyższe ceny ma dentysta Kraków, tym oznacza to, że jest on lepszy

Sugeruje się też często, że najważniejsze jest to, aby patrzeć tak naprawdę wyłącznie na ceny, jakie posiada dana klinika stomatologiczna w Krakowie. Jednak to także nie jest słuszne podejście.

Warto bowiem tutaj zaznaczyć, że taka cena uzależniona jest od naprawdę bardzo wielu czynników. Także czynszu najmu gabinetu. Siłą rzeczy zatem gabinety w centrum mogą mieć wyższe ceny, co niekoniecznie będzie oznaczało wyższą jakość, tylko bardziej prestiżową lokalizację.

Generalnie wysoka cena może zarówno oznaczać wysoką jak i niską jakość. Niestety z drugiej strony bardzo niska cena raczej oznacza kiepską jakość.

3) Klinika dentystyczna Kraków jest zawsze lepsza niż gabinet stomatologiczny

Niektórzy także sądzą, że klinika dentystyczna Kraków jest lepsza niż gabinet. Zasadniczo mają oni na uwadze to, że lepiej jest, jak jest więcej niż jeden stomatolog Kraków. Jak to wygląda?

Otóż odpowiedź na to pytanie nie jet taka oczywista. Wszystko bowiem w zasadzie zależy od tego, na czym nam zależy. A zatem jeśli chcemy uzyskać naprawdę bardzo kompleksową usługę od wielu lekarzy specjalistów w różnych dziedzinach, to klinika stomatologiczna Kraków będzie lepszym wyborem. Jeśli jednak zależy nam tylko i wyłącznie na specjaliście w jednej dziedzinie, to jednak spokojnie można zainwestować w zwykły gabinet stomatologiczny.

Podsumowując, warto jednak zaufać swojemu stomatologowi a nie informacjom znalezionym w Internecie. Z różnymi wątpliwościami, jak dbać o zęby, najlepiej zwrócić się do niego.

Podziel się