tanie laptopy

Poleasingowe komputery klasy biznes

Technologia

Dla optymalizacji przedsięwzięcia związanego z zakupem nowego komputera polecamy zastosowanie rozwiązania odmiennego od codziennej praktyki. Zamiast iść do sklepu i tam po wielu godzinach porównywania, podpowiadamy jak zrobić to w sposób sprytny i efektywny. Komputery poleasingowe z zasobów firm udostępniających sprzęt elektroniczny są idealnym rozwiązaniem.

O pieniądzach na początek

Mimo rozwijających się lawinowo technologii i masowej produkcji zakup komputera wciąż stanowi znaczny wydatek. Dlatego zakup używanej jednostki o wysokich parametrach technicznych może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Tanie laptopy oferowane przez firmy obracające zasobami oferty poleasingowej to jednostki z przedziału wyposażenia biznesowego o wysokich parametrach technicznych. Jednak proponowana cena jest zaledwie ułamkiem kosztów poniesionych na zakup nowego komputera takiej samej klasy. Przy tym czas pracy, jaki mają za sobą używane komputery z leasingu jest zaledwie 2-3-letni. Tak więc za komputer z przedziału cenowego kilkunastu tysięcy możemy zapłacić sumę o rząd wielkości mniejszą.
Na co zwracać szczególną uwagę, kupując komputery poleasingowe?

Podstawa to wydajność sprzętu

Laikowi trudno jest wyciągnąć właściwe wnioski posługując się jedynie opisem składającym się z rzędu liter i cyfr zamieszczonym przez producenta. Racjonalnym sposobem jest skorzystanie z jednego z darmowych narzędzi online. Aplikacja do porównywania parametrów komputerów pozwala w krótkim czasie porównać ze sobą dwa tanie laptopy lub inne jednostki używając do tego jedynie ich oznaczeń seryjnych.

Ważne uwagi organizacyjne

Związane z zakupem, a nie dotyczące bezpośrednio parametrów technicznych.

Sposób odbioru sprzętu może zaważyć na zadowoleniu z zakupu. Dlatego poleca się przyjmować komputer osobiście. Można wtedy ocenić jego zewnętrzny stan.

Kolejny punkt to gwarancja. Są to używane komputery, jednak okres gwarantowanej niezakłóconej niczym pracy mniejszy niż trzy miesiące powinien zastanowić kupującego.

Warto także zapytać o system operacyjny, a dokładnie o jego język. Komputer poleasingowy pracujący w zagranicznej firmie może mieć software opisany w języku, który będzie utrudniał codzienną obsługę.

Gdzie szukać okazji?

Na rynku jest wiele firm zajmujących się dystrybucją tanich laptopów po leasingu. Segment rynku jest rozbudowany, co zapewnia znaczny poziom konkurencyjności i bogactwa oferty. Firmy prowadzą własne placówki online i korzystają z serwisów aukcyjnych, gdzie warto zaglądać w poszukiwaniu używanych komputerów.

Podziel się