Jak dbać o licówki?

Jak dbać o licówki?

Zdrowie i uroda

Licówki Poznań (i inne części kraju) cieszą się rosnącą wśród Polaków popularnością. Nie ma w tym nic dziwnego: w końcu każdy chce się cieszyć pięknym uśmiechem, który prezentuje się naprawdę naturalnie. Do czego służą, a także jaka jest licówki cena Poznań?

Stomatologia estetyczna Poznań – czyli jak poprawić wygląd zębów?

Jak wspomniano wyżej, licówki cieszą się rosnącą popularnością. Pomagają ukryć przebarwienia (między innymi wynikające z faktu, że ząb jest martwy), ale również są doskonałym rozwiązaniem w przypadku kłopotliwej diastemy czy ukruszeń zębów.

Licówki Poznań są dopasowanymi do rozmiaru zęba, bardzo cienkimi nakładkami, które stomatolog przykleja do lica (czyli przedniej części zęba). Jeśli chodzi o koszt wykonania takiego zabiegu, może on różnić się znacząco pomiędzy dwiema różnymi osobami. Za kwotę, którą należy zapłacić za jeden ząb odpowiada między innymi materiał, z którego ma być wykonana licówka (kompozyt lub porcelana) czy jej rozmiar.

Licówki cena Poznań – ile muszę zapłacić?

Jak wspomniano wyżej, koszty licówki mogą być zupełnie różne. Zasadniczo przyjmuje się, że za wersję wykonaną z kompozytu trzeba zapłacić około 300 zł (za jeden ząb), a w przypadku licówek porcelanowych – koszt jest znacznie wyższy i waha się w okolicach 1000-1500 zł za pojedynczy ząb.

Różnica w cenie jest związana między innymi z estetyką, ale przede wszystkim – wytrzymałością. Porcelanowe licówki potrafią utrzymać się na zębach nawet przez dekadę, co sprawia, że właściwie nie musimy się martwić ich wymianą przez bardzo długi czas. To niewątpliwa zaleta tego rozwiązania.

Jak dbać o licówki?

Samo nałożenie nie wystarczy – trzeba również wiedzieć, w jaki sposób pielęgnować licówki. Stomatologia estetyczna Poznań stoi na bardzo wysokim poziomie i można mieć pewność, że lekarz poinformuje nas dokładnie w gabinecie o tym, co trzeba robić, by licówki wyglądały pięknie przez długi czas. Ten artykuł należy traktować jedynie jako uzupełnienie przekazanej wiedzy i stosować się ściśle do zaleceń stomatologa.

Aby licówki wyglądały nienagannie, należy przede wszystkim zwracać baczną uwagę na higienę jamy ustnej. Zaniedbania w tym zakresie będą prowadzić do szybszego zużycia produktu i, co za tym idzie, konieczności ich wymiany. Dlatego też – szczególnie po założeniu licówek – konieczne jest regularne mycie zębów szczoteczką o odpowiednim stopniu twardości. Nie można również zapominać o dobrej jakości paście do zębów. W razie wątpliwości, jaką wybrać, warto dopytać o tę kwestię stomatologa jeszcze w trakcie wizyty.

Podziel się