zęby, dentysta

Zdrowy i piękny uśmiech to z reguły zasługa ortodonty

Zdrowie i uroda

Nieprawidłowy zgryz oraz krzywe zęby to najczęstszy powód wizyty u specjalisty, jakim jest ortodonta Olsztyn. Wady te widoczne są już u małych dzieci, u których zaczynają pojawiać się stałe zęby. Nie od razu jednak konieczne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia, ponieważ dziecko wciąż rośnie. Warto jednak w razie wątpliwości skonsultować swoje obawy z lekarzem. Ortodonta dziecięcy Olsztyn fachowym okiem oceni, kiedy należy rozpocząć leczenie i czy w ogóle jest ono konieczne.

W czym pomoże nam ortodonta dziecięcy Olsztyn?

Dzieci nie przepadają za wizytami u stomatologa, ale są to wizyty konieczne, ponieważ tylko w ten sposób możemy zapobiec poważniejszym, późniejszym problemom. Przyczyn wad zgryzu i krzywych zębów może być bardzo wiele. Często są to złe nawyki, jak używanie zbyt długo nieodpowiedniego smoczka czy ssanie palca. Często prowadzi to do wad wymowy, które u dziecka wywołują dodatkowe kompleksy. Wizyta u ortodonty dziecięcego Olsztyn pozwoli znaleźć przyczynę tych schorzeń oraz zastosować skutecznie leczenie. Zazwyczaj kończy się to przepisaniem właściwego aparatu ortodontycznego Olsztyn.

Czym jeszcze zajmuje się ortodonta Olsztyn?

Każdy tego rodzaju specjalista rozpoczyna pracę z pacjentem od rzetelnego wywiadu, który ma za zadanie określić przyczynę problemu. Niezbędne jest więc również badanie jamy ustnej, zębów i szczęki od wewnątrz jak i od zewnątrz. W następnej kolejności trzeba wykonać zdjęcie RTG oraz zrobić wycisk. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to ortodonta Olsztyn przepisze odpowiedni aparat ortodontyczny Olsztyn. Najważniejsze w pracy każdego ortodonty Olsztyn jest prawidłowa diagnoza, ponieważ dzięki temu wada lub choroba nie będzie się pogłębiać, a zastosowane leczenie odniesie oczekiwane efekty w postaci prostych i ładnych zębów.

Kiedy rozpocząć leczenie ortodontyczne?

Aparat ortodontyczny Olsztyn równie dobrze może nosić dziecko, jak i dorosły. Bywa, że nieleczone w dzieciństwie tego rodzaju problemy nawarstwiają się i prowadzą do dużo poważniejszych chorób. Są to na przykład zbyt mocno ściśnięte zęby, które trudno utrzymać w odpowiedniej czystości, co może prowadzić do znacznych problemów z próchnicą. Z porady tego rodzaju specjalisty możemy więc skorzystać w każdym wieku i nigdy nie jest za późno, aby wdrożyć leczenie przy pomocy aparatu ortodontycznego Olsztyn.
Zdrowy i piękny uśmiech powinien dotyczyć każdego z nas, ponieważ to nie tylko względy estetyczne, ale również większa pewność siebie i lepsze samopoczucie. To, czy aparat jest nam rzeczywiście potrzebny, może stwierdzić tylko ortodonta Olsztyn.

Podziel się