energetyka, żarówka

Dlaczego warto postawić na gniazda modułowe?

Technologia Przemysł

Można zaobserwować, że z roku na rok gniazda elektryczne modułowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie wszyscy jednak przekonali się do wspomnianego rozwiązania. Dlaczego warto postawić na gniazda modułowe? Jakie są największe atuty tych produktów?

Gniazdo modułowe ścienne i gniazdo zespolone podtynkowe

Należy mieć świadomość, że w ofertach asortymentowych renomowanych producentów znajduje się mnóstwo modeli omawianych produktów. Gniazda różnią się właściwościami, kształtami czy kolorami. Oznacza to, że klienci mogą zdecydować się na zakup modelu w barwie czerwonej, zielonej, bordowej, albo pomarańczowej. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się klasyczne rozwiązania.

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w gniazdo modułowe, które będzie idealnie komponowało się ze ścianą. Produkt będzie praktycznie niezauważony przez spostrzegawczych gości. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie sprawdzić, jakie funkcje mają poszczególne modele. Niektóre gniazda wyróżniają się bardzo nowoczesnym designem. Oferta znanych firm jest tak bogata, że praktycznie każdy będzie w stanie znaleźć produkt dostosowany do swoich potrzeb.

Osprzęt modułowy

Warto wiedzieć, że gniazda elektryczne modułowe do zabudowy w ramkach dają użytkownikom ogromne możliwości. Zostały bowiem w nich skumulowane zarówno czujniki, jak i regulatory. Obecnie można zdecydować się na montaż zarówno w pionie, jak i poziomie. Rekomendowane jest zweryfikowanie, czy w ramach określonej serii będzie także dostępne indywidualne gniazdo podwójne.

O czym należy pamiętać przy wyborze?

Nie jest zalecane kierowanie się tylko walorami estetycznymi. Bardzo istotne znaczenie będzie miało bezpieczeństwo potwierdzone różnymi certyfikatami czy atestami. Należy również uwzględnić rodzaju montażu czy funkcjonalności. Powinny one być oczywiście dopasowane do określonego pomieszczenia. Zalecane jest, by wszystkie gniazda, które są przeznaczone do montażu w domu posiadały specjalny styk ochronny.

Podejmując decyzję o wyborze omawianego produktu do łazienki trzeba postawić na modele, które są przez producenta wyposażone w klepki strzegące przed ewentualnym zalaniem wodą. Rodzice posiadający dzieci powinny z kolei kupić modele z osłonami torów prądowych. Dzieci nie będą wtedy miały możliwości umieszczenia w miejsce przeznaczone na wtyczkę drucika czy palca. Nie warto sugerować się ceną. Znane i cenione firmy doskonale znają potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów.

Podziel się