tanie zakwaterowanie

O czym należy pamiętać zakładając kwatery pracownicze?

Biznes

Wynajem nieruchomości to od dłuższego czasu bardzo dobry sposób na osiągnięcie stałego dochodu pasywnego. Kwatery pracownicze to miejsca noclegowe, które przeznaczone są do wynajmu krótkoterminowego. Jak przygotować się do założenia kwatery pracowniczej?

Lokal – jak wybrać odpowiednią nieruchomość?

Noclegi pracownicze są przeznaczone dla pracowników z innych miast lub państw. Są to osoby, które poszukują mieszkań na krótki czas. Ważne są również koszty lokalu. Tanie noclegi dla pracowników cieszą się dużym powodzeniem.

Inwestor, który chce osiągnąć wyższy dochód z wynajmu kwatery pracowniczej powinien rozważyć, czy korzystniejsze jest zrobienie mniejszych pokoi jednoosobowych, czy większych, w których będzie zakwaterowanych kilka osób.

Wybierając lokal należy pamiętać, że musi on spełniać określone warunki, by był atrakcyjną ofertą dla najemców. Noclegi pracownicze muszą mieć wiele pokoi. Trzeba pamiętać, że przy większej ilości mieszkańców należy zapewnić więcej niż jedną łazienkę.

Ważna jest również kuchnia, w której można przygotować posiłek. Lodówka musi być dostosowana do ilości najemców.

Wynajem kwater – czy konieczne jest prowadzenie działalności gospodarczej?

Prowadząc noclegi pracownicze warto założyć działalność gospodarczą. Można to zrobić w dowolny sposób z wyjątkiem założenia spółki partnerskiej.

Działalność należy zarejestrować w CEIDG (działalność osoby fizycznej) lub w KRS (spółka). Konieczne jest również wybranie odpowiedniego PKD. Odpowiednie będą numery 55.20.Z, 55.90.Z lub 68.20.Z.

Wybór odpowiedniego PKD jest uzależniony od zakresu działalności, który każdy przedsiębiorca musi dopasować do swojego zapotrzebowania.

Tanie noclegi dla pracowników obciążone są podatkiem VAT w wysokości 8%.

Rozpoczynając wynajem kwater pracowniczych trzeba wiedzieć, że jest to praca, która zajmuje dużo czasu i pochłania wiele energii. Wielu pracowników przyjeżdża wyłącznie na kilka dni, najwyżej miesięcy. Bardzo ważna jest odpowiednia reklama, która pozwoli zapełnić kwatery pracownicze.

Wynajem można prowadzić samodzielnie lub zlecić firmie administrującej najem. Tanie noclegi pracownicze, by były opłacalne, należy dobrze reklamować. Jest to zadanie, którego podejmują się firmy administrujące. Trzeba jednak pamiętać, że pobierają za tę czynność prowizję, która najczęściej określana jest procentowo od przychodu.

Podziel się