metoda colina rose, nauka nagielskiego

Metoda Colina Rose

Biznes

Niewątpliwie znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest ogromnym atutem. Z tego powodu ich nauka stała się bardzo popularna. Niestety dla wielu osób przyswajanie nowych słówek z języka angielskiego nie jest zbyt łatwe. Colin Rose twierdzi jednak, iż można nauczyć się obcego języka szybko i to bez większego stresu. Jego metoda nauki, polegająca na przyspieszonym uczeniu się, zakłada przyswajanie języka angielskiego w sposób zbliżony do naturalnego.

Angielski metoda Colin Rose

Angielski metodą Colina Rose jest przez wielu uważana za najlepszą z metod nauczania języka angielskiego. Colin Rose jest brytyjskim psychologiem, który oparł swoją metodę nauki na wiedzy o mózgu oraz psychologii uczenia się. Metoda Colina Rose jest skuteczna głównie z powodu zaangażowania wszystkich zmysłów ucznia. Psycholog uważa, że nie każdy jest wzrokowcem, więc zapamiętanie tego co widział staje się problemem. Są osoby, które są słuchowcami lub kinestetykami.

Angielski metoda Colin Rose to właśnie zaangażowanie zarówno wzroku, jak i słuchu oraz kanału percepcji, jakim jest przyswajanie wiedzy w ruchu. Tak więc angielski metodą Colina Rose oparta jest na nauce zbliżonej do nauki języka ojczystego lub przyswajania mowy w trakcie zagranicznego pobytu.

Metoda Colina Rose – technika

Nauka słówek i gramatyki języka angielskiego to żmudna i długa praca. Wielu jednak twierdzi, że metoda Colina Rose przeczy tym teoriom. Angielski metoda Colin Rose pomaga w pół roku nauczyć się swobodnej komunikacji zarówno w mowie, jak i piśmie. Zwolennicy metody brytyjskiego psychologa twierdzą, że tylko 3% osób rezygnuje z nauki. Warto jednak mieć na uwadze, że nie musi to oznaczać skuteczności tejże metody.

Angielski metodą Colina Rose ma zapewniać przede wszystkim bezstresowość podczas całego okresu nauczania. Jednakże wielu ekspertów zauważa, ze tak naprawdę nie jest to niczym szczególnym na tle innych form nauczania języków obcych. W obecnych czasach uczniowie raczej nie doświadczają stresu, ponieważ z zasady nauka języka angielskiego ma być przyjemna.

Nauka języka angielskiego metodą Colina Rose jest bardzo popularna w ostatnim czasie. Ma ona wielu zwolenników, choć krytycy twierdzą, iż przyswajanie nowych słówek oraz gramatyki nie jest możliwe w krótkim czasie i wymaga to kilku lat wytrwałej nauki.

Podziel się