panele 3d, kasetony

Kasetony sufitowe powlekane – dekoracyjne i funkcjonalne

Dom i ogród

Ściany i sufit można odmienić nie tylko z pomocą farby, ale również innych materiałów budowlanych. Są to między innymi kasetony sufitowe powlekane. Dzięki nim szybko i sprawnie oraz bez dużych nakładów finansowych odmienisz swoje mieszkanie i nie będziesz miał problemu z utrzymaniem go we właściwe czystości.

Kaseton na sufit – dekoracja i praktyczność

Kasetony sufitowe powlekane to prosty sposób na estetyczne, ale i funkcjonalne wnętrze. Wykonane są one najczęściej z płyty styropianowej, która powleczona jest warstwą PCV. Są lekkie i w żaden sposób nie obciążają sufitu. Dzięki nim zamaskujesz nieestetyczne pęknięcia i inne uszkodzenia oraz zabrudzenia na suficie. Zastosowanie kasetonów to także polepszenie izolacji cieplnej oraz akustyki panującej w mieszkaniu. Materiał, z jakiego wykonany jest kaseton na sufit, jest odporny na wilgoć i w dużym stopniu wpływa na izolację cieplną oraz akustyczną całego mieszkania. Dzięki warstwie z PCV jest on również łatwy do utrzymania w czystości – bez obaw można je myć w razie zabrudzenia.

Możliwość dopasowania do każdego wnętrza

Kasetony sufitowe zmywalne to możliwość wybory nie tylko wśród różnych kolorów, ale również faktur. Najbardziej uniwersalne mogą być w kolorze białym i o gładkiej fakturze. Jeśli jednak pragniesz uzyskać nieco inne efekty, to możesz zdecydować się na kasetony sufitowe powlekane w innych kolorach, np, beżu lub koloru drewna. Mogą także posiadać fakturę tynku strukturalnego oraz wytłoczenia – wszystko zależy od Twoich osobistych preferencji oraz efektów, jakie zamierzać uzyskać. Bogaty wybór tego rodzaju produktów umożliwia dopasowanie ich do każdego wnętrza.

Kaseton na sufit – korzystna cena i łatwy montaż

Kasetony na sufit to niedrogi materiał wykończeniowy, który jednak pozwala na uzyskanie wyjątkowych aranżacji. Również montaż kasetonów jest bardzo prosty, ponieważ montuje się je do sufitu z pomocą kleju. Prace przebiegają szybko i nie generują niepotrzebnego i kłopotliwego bałaganu w domu. Dzięki temu na taki drobny remont możesz zdecydować się nawet w środku zimy i tym samym odmienić na święta swój salon lub sypialnię. Cena kasetonów na sufit w zależności od rodzaju nie jest wysoka i może zaczynać się już od 4 złotych. Do tego można również zaoszczędzić na kosztach montażu, ponieważ można wykonać go samodzielnie.

Podziel się