SEP

Jak przygotować się do egzaminu SEP?

Przemysł Technologia

Uprawnienia SEP są niezbędne osobom, które chcą pracować przy instalacjach elektroenergetycznych i cieplnych. Uprawnienia G1 to podstawowy certyfikat dla pracowników branży elektroenergetycznej. Bezy tych uprawnień specjalista jest w stanie niewiele zdziałać na rynku pracy. Obecne realia wymuszają na pracownikach ciągłe kształcenie i podnoszenie swoich kwalifikacji.

Kursy SEP

Aby przygotować się do egzaminu najlepiej jeśli weźmiemy udział w odpowiednim kursie. Podczas kursu zdobędziemy odpowiednią wiedzę do zdania egzaminu. Kursy SEP Białystok trwają zazwyczaj od kilku godzin do kilku dni w zależności od ilości osób biorących udział.

Rodzaje dostępnych kursów: G1, G2 i G3.

Nauka pod bacznym okiem specjalisty pomaga w usystematyzowaniu wiedzy i nabycia nowych umiejętności. Informacje z kursu możemy uzupełnić swoją wiedzą zawodową. Uprawnienia SEP Białystok pozwalają na podwyższenie swoich kwalifikacji zawodowych, a dzięki temu zdobycie lepszej posady.

Szkolenie obejmuje takie zagadnienia, jak:

  • eksploatacja urządzeń elektroenergetycznych
  • sprzęt i środki ochrony ppoż
  • ochrona ppoż
  • pierwsza pomoc po porażeniu prądem

Jak wybrać szkolenie?

Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na kadrę: szkolenie powinno być przeprowadzane przez renomowanych specjalistów. Na stronie organizatora warto zapoznać się z programami poprzednich zajęć, żeby dokładnie poznać wszystkie zagadnienia związane z kursem. Sprawdź wyniki zdawalności kursu. Organizatorzy podają je, aby zachęcić przyszłych kursantów do podjęcia nauki razem z nimi. Popularność danego kursu SEP informuje o jego jakości i zdawalności: im popularniejszy tym lepszy.

Kurs ukończony. Co dalej?

Po ukończeniu szkolenia kursant przystępuje do egzaminu państwowego przed Komisją Kwalifikacyjną. Aby do niego podejść należy złożyć specjalny wniosek. Egzamin jest przeprowadzany w formie ustnej i może zawierać elementy pisemne, żeby lepiej sprawdzić wiedzę kursanta.

Kurs SEP Białystok to nie tylko zdobycie potrzebnego papierka i przysłowiowe ,,zakuwanie” niewiele zdziała. Na egzaminie trzeba wykazać się wiedzą i rozumieniem, jak działają konkretne sieci i układy.

Posiadanie uprawnień SEP pozwala na zdobycie lepszej pracy w kraju, jak i za granicą. SEP jest honorowany w Unii Europejskiej, Szwajcarii i na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Podziel się