gabinet dentystyczny

Jak zapobiegać powstawaniu chorób zębów?

Zdrowie i uroda

Każdy gabinet stomatologiczny kraków powinien zatrudniać osobę, która pomoże i doradzi w zakresie profesjonalnej higieny zębów. Mowa tu oczywiście o higienistce lub techniku dentystycznym, dzięki którym łatwiej będzie dobrać odpowiedni sprzęt, a także wybrać technikę pielęgnacji i czyszczenia uzębienia.

Klinika stomatologiczna kraków promuje mycie zębów

Jeśli jakiekolwiek działania zapobiegawcze mają przynieść określone efekty, to muszą one wiązać się z odpowiednio częstym myciem zębów. W zasadzie można powiedzieć, że jest to podstawowy zabieg profilaktyczny. Codzienne mycie zębów nie tylko ogranicza namnażanie się na ich powierzchni bakterii, ale też optymalizuje pH w ustach i spowalnia (a nawet zatrzymuje) proces polegający na stopniowym zniszczeniu struktury uzębienia. Co więcej, regularne mycie zębów ogranicza ryzyko uszkodzenia dziąseł, co zresztą jest jednym z pierwszych objawów postępującej powoli próchnicy.

Piaskowanie – szybka i skuteczna metoda

W zasadzie każdy gabinet dentystyczny krakow posiada sprzęt do piaskowania zębów. Jest to dość skomplikowane urządzenie, które generuje pod ciśnieniem mieszaninę pyłu i sprężonego powietrza. Oddziaływanie tych substancji sprawia, że z zębów usuwane są wszystkie naleciałości w tym kamień nazębny i różnego rodzaju przebarwienia. Jest to idealna metoda częściowego wybielania zębów, gdyż pod tym względem jest znacznie skuteczniejsza od nawet długotrwałego szczotkowania.

Lakierowanie – dobrze znana praktyka

Często zdarza się, że gabinet dentystyczny kraków świadczy usługi w zakresie lakierowania zębów. Jak sama nazwa wskazuje, proces ten polega w głównej mierze na pokryciu ich specjalną warstwą ochronną, która – co warto wiedzieć – wyróżnia się bardzo dużą zawartością fluoru. Nałożenie warstwy lakieru sprawia, że fluor jest bardzo powoli oddawany do zębów, a co za tym idzie – skutecznie wzmacnia je i chroni przed ewentualnymi ubytkami. Nakładanie takiej warstwy odbywa się bardzo szybko i jest wykonywane w bardzo prosty sposób.

Podsumowując, każda klinika stomatologiczna kraków powinna posiadać arsenał środków, dzięki którym możliwe będzie skuteczne zabezpieczenie zębów przed rożnego rodzaju uszkodzeniami. Dzięki temu, pacjent będzie mógł cieszyć się zdrowym uśmiechem przez wiele lat swojego życia. Mało tego – postępowanie to znacznie opóźni zastosowanie protezy.

Podziel się