dentysta, stomatolog

Jakie zabiegi medycyny estetycznej oferuje dobra klinika stomatologiczna Gdynia?

Zdrowie i uroda

Medycyna estetyczna rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego też coraz więcej klinki stomatologicznych oferuje zabiegi z nią związane. Stomatologia estetyczna najprościej rzecz mówiąc, to mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi, których głównym zadaniem jest poprawienie wyglądu nie tylko zębów, ale również całej twarzy.

Piaskowanie i skaling

Renomowana klinika stomatologiczna Gdynia może zaproponować swoim klientom skaling i piaskowanie zębów. Są to mało inwazyjne zabiegi higienizacyjne, które znacząco poprawiają wygląd uzębienia. Najważniejszym zadaniem piaskowania jest usunięcie kamienia, przebarwień i osadów nazębnych. Klinika stomatologiczna Gdynia wyposażona jest w nowoczesne piaskarki i skalery ultradźwiękowe, dzięki którym można szybko pozbyć się złogów kamienia nazębnego. Z opisywanego zabiegu powinny skorzystać te osoby, które chcą pozbyć się nieprzyjemnych dla oka plam po herbacie lub papierosach. Stomatolog Gdynia Orłowo zaleca przeprowadzenie zabiegu 1-2 razy do roku.

Wybieranie zębów od a do z

Jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologii estetycznej jest również wybieranie zębów. Zabieg wykonany przez odpowiednich specjalistów jest w 100% bezpieczny. Stomatolog Gdynia Orłowo może zaproponować wybielanie nakładkowe. Zabieg ten bardzo dokładnie i precyzyjnie oczyszcza zęby z osadów i kamienia nazębnego. Podczas pierwszej wizyty dentysta Gdynia Orłowo wykonuje specjalne nakładki na zęby, które wykorzystuje się następnie do wybielania zębów. Pierwsze satysfakcjonujące efekty wybielania widoczne są już po 2 tygodniach. Bardziej zaawansowane jest wybieranie zębów martwych. Po nieprawidłowym leczeniu kanałowym może dojść do szarzenia zęba. W takiej sytuacji warto postawić na sprawdzony preparat wybielający.

Protetyka i licówki

Doświadczona klinika stomatologiczna Gdynia zajmuje się również protetyką i licówkami. Dobry dentysta Gdynia Orłowo jest w stanie wypełnić nawet bardzo duże braki. Licówki są dobrym wyborem nie tylko dla osób, które zmagają się z wadami wrodzonymi zębów, ale również dla pacjentów u których doszło do uszkodzenia mechanicznego uzębienia. Nowoczesne korony i mosty porcelanowe prezentują się bardzo okazale. Godne uwagi są także nakłady kompozytowe, protezy ruchowe, czy też korony cyrkonowe. Coraz bardziej zaawansowana jest ortodoncja, która skupia się na korygowaniu wad zgryzu za pomocą popularnych aparatów ortodontycznych.

Podziel się