kamienica, sprzedaż kamienicy

Szybka sprzedaż kamienicy

Dom i ogród

Właściciele kamienic mają często duży dylemat, czy lepiej sprzedać nieruchomość klientowi prywatnemu, czy może przemyśleć ofertę jaką proponuje skup kamienic Gliwice.

Zalety skupu kamienic

Faktem jest, że firma zapewnia znacznie szybszą transakcję, więc pieniądze mogą od razu trafić na twoje konto bankowe. Dodatkowo ciężko jest sprzedać kamienicę na wolnym rynku, ponieważ są to przeważnie stare mieszkania, których stan techniczny nie jest najlepszy. Najlepiej bezpośrednio przed sprzedażą wykonać generalny remont, który kosztuje trochę pieniędzy. Ogłoszenia takie jak “kupię kamienicę Gliwice” oraz “sprzedam kamienicę Gliwice” często pojawiają się na słupach ogłoszeniowych.

Kontakt ze skupem

Nie zawierają one jednak żadnych konkretnych informacji, dlatego i tak trzeba się kontaktować bezpośrednio z właścicielem. Istotne są również wady prawne, do których należą długi na nieruchomości lub kilku udziałowców. Wtedy każdy z nich może sobie rościć prawa do swojej części nieruchomości, a to z kolei rodzi problemy natury prawnej. Skup kamienic Gliwice cieszy się w ostatnich latach bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ ludziom zależy na szybkiej gotówce. Właściciele kamienic nie chcą z reguły tracić czasu na formalności związane z przyznawaniem kredytu. Osoby prywatne zazwyczaj nie posiadają tak dużej sumy gotówki, żeby od razu zapłacić za kamienicę. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że jeżeli firma nie będzie sama zainteresowana kamienicą to może jeszcze osobiście zwrócić się do inwestora zewnętrznego.

Wycena kamienicy

Zapewniona jest również profesjonalna wycena przez fachowców, a do tego można zatrudnić prywatnego rzeczoznawcę, który także sprawdzi przeprowadzoną wycenę. Kamienice są naprawdę dużo warte i niezwykle pożądane na rynku nieruchomości. Z reguły zlokalizowane są w centrum miasta, więc stanowią atrakcyjną lokalizację dla firm korporacyjnych. Bardzo duży metraż to charakterystyczna cecha kamienicy. Czasami kamienice przypominają w pewnym stopniu luksusowe apartamenty, tylko są oczywiście wykonane w zupełnie innym stylu. Do skupu zgłaszają się głównie właściciele kamienic zadłużonych oraz zaniedbanych, które nie cieszą się niestety dużym zainteresowaniem wśród klientów. Sprzedaż kamienicy to z reguły czasochłonny proces, dlatego wiele osób woli skorzystać z usług zewnętrznej firmy, która się tym zajmuje. W rejestrze zabytków wpisane są niektóre kamienice.

Podziel się