kasetony na sufit

Jakie kasetony wybrać na sufit?

Dom i ogród

Kasetony sufitowe kojarzą się często z okresem PRL-u i są uważane za element starego budownictwa. Obecnie, jednak na nowo zyskują popularność i coraz częściej montuje się je w nowoczesnych wnętrzach, gdzie łączą estetykę i ciekawy design.

Kasetony 3D – z czego są wykonane i jakie zalety posiadają?

Kasetony na sufit są najczęściej wykonane z takich materiałów jak: styropian, styrodur, gips i poliuretan. Najbardziej ekonomiczna wersja kasetonów to te wykonane ze styropianu, jednak nie są one uważane za najtrwalsze. Z drugiej, jednak strony tego typu kasetony na sufit są łatwe w montażu, natomiast żeby je przykleić, wystarczy już sam klej do styropianiu lub pianoklej. To wersja dla osób, które chcą same zmienić design pomieszczenia, ponieważ montaż takich kasetonów nie wymaga zatrudniania fachowca.

Kasetony sufitowe – szeroka wybór produktów

W sklepach można znaleźć szeroki wybór kasetonów na sufit. To dobry wybór, kiedy chcemy w szybki sposób zmienić wnętrze lub np. zakryć nieestetycznie wyglądający sufit, pęknięcia itp. Zaletami takiego rozwiązania jest też fakt, że dobrze izolują.
Dla wielu osób kasetony są dobrym wyborem na wiele lat, ponieważ nie wymagają szczególnej opieki i troski o nie na co dzień. Można je znaleźć w wielu polskich domach i mieszkaniach, a dla wielu osób są dobrym wykończeniem wnętrz. Są też, jednak osoby, które ich nie lubią i uważają za pozostałość po minionym systemie.

Dlaczego warto wybrać kasetony 3D?

Kasetony są obecnie dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Za najbardziej popularne uważa się cały czas białe kasetony, które biegiem lat mogą, jednak żółknąć. Wiąże się to z działaniem np. pary wodnej i dymu tytoniowego. Dlatego w pomieszczeniach, gdzie codziennie pali się papierosy kasetony mogą z czasem żółknąć, co wymaga ich malowania.
Obecnie kasetony można kupić już w atrakcyjnej cenie – już od około 5 zł za metr kwadratowy.

Choć wiele elementów dekorowania wnętrz, które kojarzą się z okresem PRL-u jest obecnie uważanych za nieestetyczne, a wręcz kiczowate, jednak kwestia ta nie odnosi się do kasetonów. Te, bowiem na nowo przeżywają swój złoty wiek i są obecnie bardzo popularne. Odnajdują się w różnych wnętrzach, z powadzeniom nadając im nowy wygląd i podnosząc estetykę pomieszczeń. Fakt, że są stosunkowo tanie powoduje, że nie trzeba posiadać dużego budżetu, by móc się na nie zdecydować. Dodatkowo można je samodzielnie zamontować, tym samym oszczędzając na kosztach zatrudniania fachowców i ciesząc się szybko odmienioną przestrzenią domu lub mieszkania.

Podziel się