Wybielanie zębów u dentysty

Wybielanie zębów u dentysty – olśniewające efekty!

Zdrowie i uroda

Co prawda zęby można wybielić w domu, ale o wiele lepsze rezultaty można uzyskać podczas leczenia gabinetowego pod okiem stomatologa.

Naturalna barwa zębów nie zawsze jest śnieżnobiała. U wielu osób zęby mają żółtawy odcień, a także mogą mieć przebarwienia różnego pochodzenia, na przykład z kawy, herbaty, papierosów. Dobry dentysta Poznań jest w stanie temu zaradzić.

Zębom można jednak nadać bielszy odcień. W tym przypadku najlepiej skorzystać ze specjalnych gabinetowych metod wybielania zębów, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów nawet w ciągu paru godzin!

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej odpowiednich słów można natychmiast trafić na strony gabinetów, które świadczą usługi stomatologii estetycznej, w tym wybielania zębów. Na czym polegają?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Procedurę wybielania zębów można wykonać zarówno w domu, jak również w gabinecie czy w klinice stomatologicznej w Poznaniu.

Domowe metody wybielania to głównie specjalne paski, żele czy płyny, które nakładane są na zęby. Całkowity czas trwania wybielania to wtedy około 7-14 dni. Efekty są atrakcyjne, lecz ze względu na niższe stężenia substancji wybielających nie są one tak spektakularne jak w przypadku wybielania gabinetowego.

Metody gabinetowego wybielania zębów:
• wybielanie nakładkowe
• wybielanie lampą

Gabinetowe wybielanie zębów – metoda nakładkowa

Metoda nakładkowa przynosi bardzo dobre efekty, lecz wymaga ona czasu. Polega ona na przygotowaniu specjalnego wycisku przez dentystę w Poznaniu lub w innym wybranym mieście, a następnie na wykonaniu nakładek na zęby na jego podstawie.

Pacjent wypełnia nakładki specjalnym żelem przekazanym przez stomatologa, a potem zakłada je na wyznaczony czas. Całkowity czas trwania wybielania to zwykle około 7 dni, ale efekty są znacznie lepsze niż w przypadku wybielania domowego.

Gabinetowe wybielanie zębów – metoda z użyciem lampy

Druga metoda to wybielanie zębów specjalną lampą emitującą światło UV. W tym przypadku wystarczy tylko jedna wizyta u stomatologa w Poznaniu, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Specjalista zabezpiecza dziąsła pacjenta, a następnie nakłada na nie specjalny żel i naświetla lampą w kilku sesjach. Efektem jest wybielenie zębów nawet o kilka odcieni!

W porównaniu z wybielaniem nakładkowym metoda z lampą jest skuteczna, lecz może ona dać mniej trwałe rezultaty.

Chcesz, aby dobry stomatolog poznań zajął się Twoimi zębami? Wystarczy poszukać w sieci rekomendacji. Każda dobra klinika stomatologiczna Poznań ma ich sporo w Internecie.

Podziel się