implanty zębowe Toruń, dentysta

Implanty dentystyczne pomimo paradontozy – możliwości

Zdrowie i uroda

Zaczerwienione, wrażliwe i opuchnięte dziąsła, nieświeży oddech, krwawienie przy myciu zębów – paradontoza to wyjątkowo nieprzyjemna sprawa. Stopniowa choroba przyzębia jest szeroko rozpowszechniona i zwykle rozpoczyna się w reakcji układu odpornościowego na określone bakterie płytce nazębnej. Paradontoza to nie tylko zapalenie dziąseł, ale zapalenie całego przyzębia. Co, jeśli paradontoza jest już zaawansowana i z powodu choroby trzeba usunąć ząb? Jakie formy protez są wtedy możliwe? Czy implanty Toruń są dobrą opcją?

Implanty zębowe Toruń — wysokiej jakości protezy po utracie zębów

Najwyższej jakości, najwygodniejszym i najbardziej estetycznym rozwiązaniem w przypadku kompensacji utraty zębów są implanty Toruń. Implant jest wprowadzany do kości szczęki jako sztuczny korzeń i rośnie wraz z kością. Warunkiem udanej implantacji jest odpowiednia ilość zdrowego materiału kostnego w szczęce, aby implanty zębowe Toruń mogły się pewnie trzymać po ich wkręceniu. Ważnym aspektem jest również zdrowie dziąseł, dlatego wszelkie istniejące zapalenie dziąseł lub przyzębia należy najpierw skutecznie wyleczyć.

Skuteczne leczenie paradontozy

Implanty dentystyczne Toruń nie są przeszkodą w przypadku paradontozy. Jednak przed implementacją trzeba zadbać o profesjonalne czyszczenie zębów. To często wystarcza do usunięcia szkodliwych zarazków. Jeśli choroba jest bardziej zaawansowana, konieczne może być leczenie antybiotykami lub, w cięższych przypadkach, usunięcie tkanki objętej stanem zapalnym. Jeśli stan zapalny przeniknął już do kości, przeprowadza się augmentację, aby odbudować utracony materiał kostny.

Implanty zębów Toruń pomimo paradontozy

Jeśli terapia się powiedzie, specjalista przygotowuje szczękę do wszczepienia implantu. Aby osiągnąć optymalny wynik, ważne jest delikatne i zrównoważone leczenie. Celem jest zapewnienie pacjentom protezy bez skazy estetycznej i funkcjonalnej.

Implanty zębów — zagrożenia

Po wszczepieniu i zagojeniu implantu należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednią pielęgnację, ponieważ dokuczliwe zapalenie dziąseł może szybko powrócić, zwłaszcza jeśli wystąpiło już wcześniej. Aby temu zapobiec, niezbędne jest dokładne i regularne czyszczenie zębów, zwłaszcza jeśli posiada się implanty zębowe Toruń. Podobnie jak w przypadku naturalnego zęba, protezy na implantach mogą tworzyć płytkę nazębną, która może następnie wywołać peri-implantitis, czyli występujące na implantach odpowiedniki zapalenia przyzębia.

Podziel się