dzieci, zdrowe zęby u dzieci

Dentysta dziecięcy

Zdrowie i uroda

Stomatolog dziecięcy Łódź to specjalista zajmujący się leczeniem jamy ustnej oraz twarzoczaszki. Warto korzystać z usług polecanych i renomowanych gabinetów dentystycznych, ponieważ gwarantuje to zadowolenie z wykonanego zabiegu.

Czym zajmuje się pedodoncja?

Dentysta dziecięcy Łódź zajmuje się pedodoncją, czyli leczeniem zębów u dzieci. Jest to dziedzina, która opiera się przede wszystkim na profilaktyce oraz zapobieganiu wszelkim problemom, które mogą wynikać z pogorszenia stanu uzębienia u dzieci. Z uwagi na fakt, że dzieci ze względu na swoją dietę i zamiłowanie do słodkości, są bardzo podatne na próchnicę. Pedodoncja zajmuje się głównie zapobieganiem próchnicy oraz innym zabiegom. Rodzice przyprowadzający swoje pociechy do stomatologa dziecięcego często decydują się na lakierowanie, czyli zabieg polegający na powlekaniu małych zębów specjalną substancją, która odpowiada za dostarczanie fluoru do tkanki zębowej. Jak wiadomo, czynność ta powinna być jak najczęściej powtarzana, aby utrwalić efekt. Stosowanie fluoru jest bezpieczne, ponieważ uwalniany jest on tylko do tkanki zębowej, więc nie ingeruje do innych obszarów jamy ustnej czy też innych organów ciała.
Warto pamiętać o tym, aby regularnie stawiać się na wizytach u stomatologa dziecięcego, ponieważ ogranicza się w ten sposób obecność próchnicy, która prowadzić może do nieodwracalnych zmian, takich jak upośledzenie funkcji żucia.

Czy warto korzystać z usług stomatologa?

Stomatologia dziecięca Łódź to również usługi w zakresie lakowania zębów dzieci, czyli uzupełniania bruzd, które są anatomicznie występującymi zagłębieniami, które powstają na powierzchni zębów odpowiedzialnych za przeżuwanie, dotyczy to zarówno zębów mlecznych, jak i stałych. Co ciekawe zabieg ten pozwala również zapobiegać próchnicy, jednakże warto lakować zęby preparatem, od razu po tym, jak ząb się wyrżnie, ponieważ skutecznie zapobiega to pojawieniu się bakterii w jego obszarze. Równie często dzieci przyprowadzane są do stomatologa po to, aby poddać się pełnej fluoryzacji, która polega na tym, że do jamy ustnej dziecka wkładane są specjalne łyżki, na których znajduje się spora ilość preparatu. Preparat ten zawiera w sobie wysokie stężenie fluoru. Zabieg ten zalecany jest dla dzieci nieco starszych, ponieważ pacjent poddany takiemu zabiegowi musi trzymać łyżkę wypełnioną substancją przez dłuższy czas.

Podziel się