szczoteczka do zębów, dentysta

Chirurg stomatolog a chirurg szczękowy w Tychach

Zdrowie i uroda

Czym zajmuje się stomatologia, wiedzą chyba wszyscy, szczególnie osoby uporczywie unikające dentystów, u których z dużym prawdopodobieństwem można mówić nawet o dentofobii. Mimo to niewiele osób zdaje sobie sprawę, że stomatologia to ortodoncja, protetyka, endodoncja, a także chirurgia stomatologiczna i szczękowo-twarzowa.

Stomatologia w Tychach

Tychy to dość duże miasto zlokalizowane w aglomeracji śląskiej. Pochwalić może się nie tylko pięknymi i urokliwymi miejscami, ale również klinikami dentystycznymi utrzymanymi na wysokim poziomie.

Chcąc skorzystać z usług stomatologa w Tychach w zasadzie nie trzeba się ograniczać względem zabiegu, jaki zamierzamy wykonać. Kliniki stomatologiczne wykonują zarówno zabiegi w trybie standardowym, jak i oferują możliwość leczenia pod narkozą. Co więcej, śmiało można zdecydować się na zabieg wymagający więcej uwagi ze strony lekarza oraz umiejętności. Chirurg dentysta Tychy zapewni kompleksową opiekę bez względu na to, czego będzie wymagać jama ustna.

Chirurg stomatolog Tychy

W Tychach bez większego problemu dostaniemy się na wizytę u chirurga stomatologa. Jednak chirurg stomatolog nie wykona całej pracy potrzebnej do uzyskania pięknych, zdrowych zębów. Do takiego efektu potrzeba czasem wielu specjalistów stomatologicznych bądź dobrego specjalisty z ogromną wiedzą oraz odpowiednimi uprawnieniami.

Pomoc chirurga stomatologa okaże się jednak nieoceniona w przypadku konieczności wykonania zabiegów operacyjnych wewnątrz jamy ustnej oraz tkanej sąsiadujących. Najczęściej przeprowadzanymi zabiegami przez chirurga stomatologa są ekstrakcja zębów mądrości, czyli ich usuwanie. Jednakże chirurg stomatolog chętnie pomoże także w przypadku konieczności odsłonięcia innych zatrzymanych w dziąśle zębów, w usunięciu części korzenia zęba bądź w przypadku podcięcia wędzidełka u dziecka.

Chirurg szczękowy Tychy

Ponieważ w stomatologii pojęcie chirurgii stomatologicznej oraz szczękowo-twarzowej jest często mylone przez pacjentów, należy pamiętać, że obie specjalizacje obejmują nieco inny zakres wiedzy i działań. Chirurg dentysta Tychy świadczy usługi w obrębie większej części twarzy, nie tylko jamy ustnej.

Usługi chirurga szczękowego są wykorzystywane z powodzeniem w przypadku ofiar wypadków, gdzie twarz w obrębie szczęki i zgryzu została zniekształcona, ale nie tylko. Pomaga także przy diagnozowanych wadach zgryzu oraz podczas usuwania zmian w obrębie twarzoczaszki.

Podziel się