dentysta, stomatolog

Czym jest proteza na implantach?

Zdrowie i uroda

Pacjenci, którzy stracili wszystkie zęby szukają ratunku w różnych miejscach. Ciekawym rozwiązaniem jest na pewno proteza na implantach cena uzależniona jest od gabinetu.

Wybór protezy

Wszystkie kliniki posiadają własny cennik, z którym lepiej się wcześniej zapoznać. Protezy częściowe lub całkowite mocuje się z reguły do dwóch wszczepień. Elementy kotwiczące są odpowiedzialne za zapewnienie stabilności. Deformacji rysów twarzy może zapobiec szczęka na implantach cena wynosi przeważnie kilka tysięcy złotych. Niestety jest to bardzo dużo i nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taki wydatek. Można wyróżnić protezy stałe oraz ruchome. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w procesie produkcji wykorzystywane są takie materiały jak metal, ceramika oraz tworzywa sztuczne. Protezy ruchome są niezwykle komfortowe, ponieważ mogą być w każdej chwili wyjęte przez pacjenta. Nie ograniczają też one ruchów, dlatego są chętnie stosowane. Protezy stałe są trwale przymocowane, dlatego tylko lekarz może je usunąć. Implant to sztuczny korzeń wyprodukowane zazwyczaj z tytanu. Jeżeli chodzi o wielkość to jest on bardzo podobny do korzenia naturalnego. Warto dodać, że można w tym samym czasie wszczepić nawet kilka implantów. Brakujące zęby mogą być później oparte na wszczepionych implantach. Proteza powinna być oparta przynajmniej na dwóch implantach. Na implancie zostaje ona umieszczona za pośrednictwem systemu łączącego.

Przebieg wizyty

Warunki indywidualne pacjenta mają ogromny wpływ na wybór tego systemu. Samopoczucie powinno się poprawić od razu po wszczepienie implantów w żuchwie. Istnieją jednak pewna przeciwwskazania do wszczepienia implantu stomatologicznego i są to przede wszystkim: niekontrolowana cukrzyca, bruksizm, radioterapia oraz choroby przyzębia. Wywiad lekarski należy obowiązkowo przeprowadzić przed wyborem implantu. Obowiązkiem pacjenta jest wykonanie wszystkich badań zleconych przez lekarza. Te badania to: tomografia komputerowe, rezonans magnetyczny, a także zdjęcie rentgenowskie. Dzięki temu można bez większych problemów ocenić jakość kości. Absolutnym hitem ostatnich miesięcy jest proteza na implantach w jeden dzień. Jest to doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych osób, którym brakuje czasu na częste wizyty. Wszczepienie jednego implantu nie powinno trwać dłużej niż 30 minut. Pacjent nie czuje bólu, ponieważ podawane jest znieczulenie miejscowe.

Podziel się