elektryka, prąd, SEP

Kurs SEP w Krakowie

Technologia Przemysł

Inwestycja we własny rozwój, to jedna z najlepszych inwestycji – nie tylko poszerzamy swoją wiedzę i zdobywamy przydatne umiejętności, ale również stajemy się dużo bardziej atrakcyjni na rynku pracy. Jest jest również w przypadku kursów SEP w Krakowie. Dla kogo są przeznaczone i co trzeba o nich wiedzieć?

Kurs SEP Kraków – co to takiego?

Pod skrótem SEP kryje się Stowarzyszenie Elektryków Polskich, więc również tego rodzaju szkolenie związane jest z branżą elektryczną. Dzięki szkoleniu zdobywa się uprawnienia, jakie są niezbędne do wykonywania pracy, która związana jest z branżą elektryczną.

Kursy SEP Kraków dzieli się na trzy najważniejsze grupy: G1, G2 oraz G3. Grupa G1 to dział obejmujący eksploatację urządzeń i sieci elektroenergetycznych, G2 obejmuje urządzenia i instalacje cieplne, a G3 instalacje i sieci gazowe.

Kursy SEP Kraków – nadzór lub eksploatacja

Szkolenia SEP mogą również polegać nie tylko na eksploatacji konkretnych instalacji i urządzeń, ale także na ich dozorze. Również w tej kategorii można uzyskać odpowiednie kwalifikacje SEP.

Aby uzyskać takie uprawnienia, konieczne jest ukończenie szkolenia oraz zdanie egzaminu SEP w Krakowie, dzięki czemu uzyskuje się specjalną legitymację.

Kto może zapisać się na szkolenie SEP w Krakowie?

Kurs SEP Kraków może odbyć praktycznie każda osoba, która chce w ten sposób podnieść swoje kwalifikacje. Niezbędne jest do tego posiadanie przynajmniej podstawowego wykształcenia, a także ukończone 18 lat.

Na taki kurs SEP Kraków powinny przede wszystkim zapisać się te osoby, które planują pracę w branży elektrycznej – dzięki temu mogą legalnie wykonywać pracę. Powinno to być również priorytetem dla każdego pracodawcy przy zatrudnianiu nowego pracownika.

Egzamin SEP Kraków – jak wygląda?

Zanim przystąpi się do egzaminu SEP w Krakowie, to niezbędne jest ukończenie szkolenia SEP. Może odbywać się ono zarówno w formie stacjonarnej, jak i online. Natomiast sam egzamin SEP Kraków należy zdać w ośrodku.

Szkolenie składa się z zajęć, które obejmują wiedzą teoretyczną oraz praktyczną. Jest ona ściśle dostosowana do aktualnych wymogów w branży elektrycznej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczone i w pełni kompetentne osoby, a wiedza przekazywana jest w sposób możliwie najbardziej atrakcyjny.

Zdany egzamin SEP Kraków to zdobyte uprawnienia w konkretnej kategorii G1, G2 lub G3.

Podziel się