elektryk, SEP

Czym są uprawnienia gazowe?

Technologia Przemysł

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się uprawnienia gazowe cena jest uzależniona od rodzaju kursu. Przede wszystkim warto wyjaśnić znaczenie terminu SEP.

Koszt uprawnień

Rozwinięcie tego skrótu to Stowarzyszenie Elektryków Polskich, czyli organizacja zrzeszająca techników oraz inżynierów z całego kraju. Zajmuje się ona tworzeniem specjalistycznych kursów, których celem jest przygotowanie do egzaminu i zdobyć uprawnień. Koszt szkolenia uzależniony jest od jego formy. Jeżeli chodzi o uprawnienia elektryczne, czyli G1 to jest to wydatek 290 zł. Oprócz G1 możemy chcieć zrobić także dodatkowe grupy, czyli przykładowo G2 lub G3. Wtedy do sumy podstawowej trzeba doliczyć jeszcze 100 zł od każdej grupy. To sprawia, że szkolenie stacjonarne wyniesie nas od 290 do 490 zł, w zależności od tego, którą opcję wybierzemy. Pod uwagę trzeba jeszcze wziąć liczbę wniosków egzaminacyjnych, które zamierzamy złożyć. Warto dodać, że egzaminy oraz szkolenie SEP są zwolnione z podatku VAT. Kurs SEP cena zależy od tego, czy decydujemy się na uprawnienia G1, czy także inne. Wymagania, żeby podejść do kursu nie są wcale takie duże, jakby się mogło wydawać. Trzeba mieć skończone 18 lat oraz posiadać przynajmniej podstawowe wykształcenie. SEP uprawnienia cena nie jest wcale wysoka. Egzamin może się zakończyć wynikiem pozytywnym lub negatywnym, ponieważ nie istnieje wynik pośredni.

Wydanie świadectwa kwalifikacyjnego

Świadectwo, które potwierdza zdobycie kwalifikacji musi być wydane w ciągu 14 dni od zaliczenia egzaminu. Elektrycy nie powinni narzekać na brak pracy, ponieważ następuje bardzo szybka elektryfikacja kraju. Osoby, które planują zwiększyć swoje kwalifikacje powinni zdecydować się na kurs SEP. Samo szkolenie trwa zaledwie kilka godzin, więc każdy powinien znaleźć tyle czasu. Dodatkowo można zdecydować się na kurs zdalny, w którym można brać udział ze swojego mieszkania. Jest to duża oszczędność czasu, ponieważ niektórzy studiują i pracują, więc taka forma powinna im odpowiadać. Jeżeli szukasz pracy w branży gazowej to koniecznie powinieneś zdecydować się na uprawnienia gazowe. Warto zaznaczyć, że uprawnienia gazowe są ważne przez 5 lat. Po upływie tego czasu niestety trzeba jeszcze raz podejść do egzaminu. Wszystkie materiały do nauki kursanci otrzymują do domu. Da się łatwo uzyskać pozytywny wynik na egzaminie, jeżeli rzetelnie podejdzie się do nauki.

Podziel się