narzędzia elektryka, SEP

Jak zdobyć uprawnienia SEP?

Technologia Przemysł

W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszą się uprawnienia SEP do 1kV. Branża elektryczna umożliwia zarobienie naprawdę dużych pieniędzy, dlatego warto z tego skorzystać. Uprawnienia SEP G1 cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród starszych, ale również młodszych adeptów elektryki.

Praca z instalacjami elektrycznymi

Do pracy z instalacjami elektrycznymi można się przygotować biorąc udział w specjalnym szkoleniu. Warto zwrócić uwagę na fakt, że dostępne są też kursy zdalne, które są niezwykle komfortowe. Uprawnienia elektryczne powyżej 1kV otwierają zdecydowanie szersze możliwości zawodowe. Zdobycie certyfikatu SEP niesie ogromne korzyści. Należy pamiętać, że SEP oznacza Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Jest to renomowana organizacja z wieloletnią tradycją. Żeby wziąć udział w rekrutacji na stanowisko dotyczące obsługi i konserwacji instalacji elektrycznych trzeba posiadać uprawnienia SEP. Najpierw trzeba wziąć udział w kursie, a potem zaliczyć egzamin końcowy. Trzeba się do niego solidnie przyłożyć, ponieważ ten egzamin nie należy do najłatwiejszych. Uprawnienia SEP G1 dotyczą elektroenergetyki, G2 to ciepłownicze, a G3 obejmują zakres gazownictwa. Pracę na stanowisku eksploatacji i dozoru można podjąć po ukończeniu danego kursu.

Udział w kursie

Kursy organizowane są na terenie całego kraju, dlatego każdy może wziąć w nich udział. Żeby przystąpić do takiego kursu należy mieć ukończone 18 lat, a do tego mieć przynajmniej podstawowe wykształcenie. Trzeba też pamiętać, że przepisy prawa zmieniają się bardzo często, dlatego należy je obserwować. W naszym kraju szkolenia energetyczne cieszą się niezwykle dużą popularnością. Dostępne są różne kursy, dlatego każdy powinien bez większych problemów znaleźć coś dla siebie. Najlepiej wybrać kurs, gdzie instruktorzy mają odpowiednie podejście do kursantów. Nie wystarczy mieć wiedzę, ponieważ trzeba ją jeszcze odpowiednio przekazać swoim uczniom. Szkolenie nie będzie nudne, jeżeli wiedza zostanie przekazana w atrakcyjny i zrozumiały sposób. Na początku szkolenie może się wydawać nieco ciężkie, ale dosyć szybko powinieneś zmienić zdanie. Dużą wygodą są kursy online, w których można uczestniczyć bez wychodzenia z domu. Egzamin jest jednak stacjonarny, dlatego i tak trzeba się do niego sumiennie przygotować. Duża aktywność w czasie kursu przełoży się na dobre wyniki na egzaminie.

Podziel się