dentysta, stomatolog

Ortodoncja Poznań – dlaczego dbanie o proste zęby jest ważne?

Zdrowie i uroda

O piękny uśmiech trzeba dbać na każdym etapie życia. Szczególnie jednak warto skupić się na nim w okresie rozwoju dziecka, kiedy to kształtują się jego nawyki oraz prawidłowy kościec. Dlatego właśnie dzieci powinny mieć uzębienie kontrolowane nie tylko przez stomatologa, ale również przez ortodontę. Pozwoli to dość szybko podjąć odpowiednie kroki w celu zniwelowania wad zgryzu. Dlaczego to takie ważne? Dlaczego trzeba walczyć o prawidłowy zgryz już w młodym wieku?

Ortodoncja dziecięca Poznań — dlaczego jest ważna?

Wady zgryzu mogą wpływać na problemy z prawidłową wymową. Jeśli wada jest poważna, to tylko ortodoncja Poznań może sobie z nią poradzić. Wizyta u laryngologa to stanowczo zbyt mało, jeśli dziecko nie ma fizycznej możliwości prawidłowego artykułowania wyrazów. Dobry ortodonta Poznań może zaproponować odpowiednie leczenie niezależnie od tego, jak poważna jest wada. Najczęściej wystarczy dopasowanie odpowiedniego aparatu ortodontycznego — stałego lub wymiennego. W niektórych wypadkach jednym sposobem pozbycia się problemu jest zdecydowanie się na operację szczęki. Takie rozwiązanie stosuje się jednak stosunkowo rzadko i wyłącznie w przypadku pacjentów, u których wyczerpano inne metody leczenia.

Ortodoncja Poznań — udaj się do specjalisty

Jeśli masz wadę zgryzu, to może pomóc Ci wyłącznie ortodonta Poznań. Z całą pewnością wada sama nie zniknie, ani nie poprawi się jej wygląd. Konieczne jest odpowiednie leczenie przez specjalistę, który ma odpowiednią wiedzę, narzędzia i doświadczenie. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się ortodoncja dziecięca Poznań. W młodym wieku łatwiej jest przeprowadzić leczenie i uzyskać piękny uśmiech. Mimo to leczenie wciąż może być dość czasochłonne. Nie należy spodziewać się zadowalających efektów po kilku tygodniach, a nawet miesiącach. Wady zgryzu niewyleczone w wieku dziecięcym powinny zostać naprawione już u dorosłego pacjenta. Na leczenie można zgłosić się zawsze. Warto też przypomnieć, że w niektórych przypadkach prawidłowy zgryz jest rujnowany przez wyżynanie zębów mądrości. Zdarza się, że kiedy się one pojawiają, pozostałe zęby w łuku są ściskane lub przesuwane tak, że nachodzą na siebie. Takie ustawienie zębów jest bardzo niewskazane i należy je poddać korekcji. Najlepiej jest zrobić to poprzez ekstrakcję ósemek oraz leczenie ortodontyczne.

Podziel się