zdrowe uzębienie, dentysta, ortodonta

Pora odwiedzić ortodontę

Zdrowie i uroda

Usługi, które oferuje ortodoncja Łódź, są skierowane zarówno dla dorosłych pacjentów, jak i dzieci. Nie należy zwlekać z wizytą u dentysty ze swoim dzieckiem. Należy jak najwcześniej zacząć wyrabiać dobre nawyki, aby uchronić się przed problemami zdrowotnymi ze strony jamy ustnej. Podczas regularnych wizyt ortodonta Łódź będzie w stanie wykryć nieprawidłowości i je zniwelować, co pozwoli uchronić się przed bolesnym i czasochłonnym leczeniem. Profilaktyka to podstawa, a dziecko oswojone z gabinetem stomatologicznym nie będzie w przyszłości omijać go szerokim łukiem, jak robi to wielu dorosłych.

Kiedy przydaje się ortodoncja Łódź? W jakim wieku odwiedzić dentystę po raz pierwszy?

Nawet jeśli rodzice nie obserwują u swojego dziecka żadnych niepokojących objawów ze strony jamy ustnej, to należy regularnie odwiedzać stomatologa. Lepiej zapobiegać niż leczyć, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci. Ortodonta Łódź będzie w stanie wykryć wczesne oznaki wad zgryzu i im przeciwdziałać. Na pierwszą wizytę do specjalisty warto umówić się z dzieckiem już po ukończeniu przez niego siódmego roku życia. Oczywiście można zrobić to wcześniej, jeśli wystąpi taka potrzeba. Co w takim razie wskazuje na to, że ortodonta dziecięcy Łódź powinien przyjrzeć się jamie ustnej małego pacjenta? Warto go odwiedzić w przypadku niewłaściwie ustawionych zębów mlecznych, ich przedwczesnej utraty. Jeśli zęby wyrzynają się z opóźnieniem, pojawiają się na nich ślady próchnicy, doszło do uszkodzenia zęba, to wymaga to interwencji dentysty. Alarmujące powinno być dla rodziców to, że dziecko oddycha przez usta, śpi z otwartą buzią. Wskazaniami do wizyty u ortodonty są także wady wymowy, zgrzytanie zębami, asymetria twarzy.

Ortodonta dziecięcy Łódź a pierwsza wizyta stomatologiczna

Ortodonta podczas pierwszej wizyty dokładnie oceni stan uzębienia dziecka, wskaże nam nieprawidłowości i zdiagnozuje ewentualne wady zgryzu. Bardzo często wykonywane są zdjęcia radiologiczne, szczególnie jeśli zostanie wykryte coś niepokojącego i planuje się leczenie. Ortodonta zaproponuje rodzicowi najlepsze metody leczenia, ale nigdy nie podejmie za niego ostatecznej decyzji. Na leczenie ortodontyczne warto zdecydować już w wieku dziecięcym, aby w przyszłości nie było problemu z krzywymi zębami i dziecko mogło cieszyć się pięknym uśmiechem.

Podziel się