elektryk, SEP, uprawnienia SEP

Uprawnienia SEP do 1kv i uprawnienia elektryczne powyżej 1kv

Technologia Przemysł

Uprawnienia SEP G1 są uprawnieniami nadawanymi przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Dzięki tym uprawnieniom można znaleźć szybciej pracę i liczyć na wyższe zarobki. Czy zdobycie uprawnień SEP jest trudne?

Uprawnienia SEP do 1kv

Uprawnienia SEP G1 dotyczą branży elektroenergetycznej. SEP organizuje także szkolenia z zakresu grupy G2 i G3, z czego G2 dotyczy uprawnień cieplnych, a G3 gazowych. Zdobycie uprawnień SEP nie jest trudne, wystarczy jedynie zapisać się na szkolenie, które najczęściej trwa jeden dzień. W przypadku uprawnień SEP do 1kv nie trzeba mieć żadnego doświadczenia w branży elektroenergetycznej. Wystarczy być osobą pełnoletnią. Jeśli chodzi o uprawnienia elektryczne powyżej 1kv, to najczęściej wymagane jest posiadanie doświadczenia w pracy z sieciami o takiej mocy.

Jak zdobyć uprawnienia SEP?

Zdobycie uprawnień jest dość łatwe. Po pierwsze należy znaleźć odpowiedni ośrodek szkoleniowy. Należy postawić na certyfikowane centra, w których zatrudnieni są wykwalifikowani instruktorzy. Dobrze jest wybrać ośrodek, w którym można odbyć kurs i zdać egzamin. Szkolenia w większości przypadków odbywają się w ciągu jednego dnia. Czasami można znaleźć szkolenia, które odbywają się popołudniami przez dwa dni. Na zajęciach jest przekazywana praktyczna i teoretyczna wiedza, z której zadawane są pytania podczas egzaminu. Każdy uczestnik szkolenia, który dokładnie słuchał wykładów, bez problemu zda egzamin przed komisją. Ceny kursu i egzaminu nie są wysokie, a niekiedy pracodawcy oferują możliwość zwrotu kosztów. Można także zapisać się na szkolenie z grupy G1, G2 i G3, które odbywa się w ciągu jednego dnia.

Uprawnienia SEP do 1kv i uprawnienia elektryczne powyżej 1kv na kursie online

Wiele ośrodków szkoleniowych oferuje możliwość zapisania się na kurs online. Taką opcję wybiera coraz więcej osób z paru względów. Między innymi jest to duża oszczędność czasu. Nie trzeba dojeżdżać do ośrodka szkoleniowego, co generuje także oszczędność w kosztach. Dodatkowo można także po szkoleniu od razu zdawać egzamin także w formie online. Zajęcia internetowe przekazują tak samo wartościową wiedzę, co zajęcia stacjonarne. Uczestnik potrzebuje jedynie dostępu do komputera z internetem, kamerą internetową oraz mikrofonem. Nie ma konieczności instalowania żadnego oprogramowania, gdyż wszystko odbywa się przy pomocy specjalnej platformy cyfrowej. Uprawnienia elektryczne powyżej 1kv można w szybki sposób zdobyć bez wychodzenia z domu.

Podziel się