panele pcv do kuchni

Panele ścienne pcv do kuchni – dlaczego warto je wykorzystać i jak zamontować, by służyły długie lata?

Dom i ogród

Glazura w kuchni jest najczęściej wykorzystywana jako okładzina na ściany. Nie znaczy to jednak, że jest to jedyna propozycja, która sprawdzi się w tych trudnych warunkach. Panele pcv są eleganckie, odporne na zniszczenie i łatwe do utrzymania w czystości. Dlaczego warto zastosować panele pcv w kuchni?

Idealne panele do kuchni – czyli jakie?


Panele pcv do kuchni muszą być odporne na wilgoć oraz duże różnice temperatur, które powstają w trakcie gotowania. Warto również pamiętać, że panele pcv są łatwe do utrzymania w czystości. Jest to niezmiernie ważne, gdyż wystarczy chwila nieuwagi, by ściany były tłuste.

Wybierając panel ścienny do kuchni koniecznie należy zwrócić uwagę, by można było je czyścic łatwo dostępnymi detergentami. Dzięki temu, przy użyciu płynu do mycia naczyń oraz wilgotnej szmatki szybko doprowadzimy ścianę do porządku.

Warto pamiętać, że panele ścienne do kuchni pcv to również dodatkowe wygłuszenie pomieszczenia.

Jak zamontować panele pcv w kuchni?


Panele pcv do kuchni nie są trudne w montażu. Poradzą sobie z tym nawet osoby, które nie mają dużego doświadczenia w remontowaniu wnętrz.

Panele ścienne do kuchni pcv można montować na dwa sposoby. Łatwiejszym i szybszym sposobem jest przyklejenie ich na klej. Należy pamiętać, by wcześniej odpowiednio przygotować ścianę.

Ściana w kuchni musi być odtłuszczona. Ważne jest również, by była sucha. Na ścianie nie mogą również występować duże uszczerbki. Panele pcv przykryją niewielkie nierówności czy rysy, ale duże ubytki należy uzupełnić. W przeciwnym razie klej może niedokładnie wniknąć w powierzchnię ściany, a panel po krótkim czasie zacznie się odklejać.

Montując panele pcv na klej każdy ma możliwość skorygowania swoich błędów. W sytuacji, gdy panel zostanie źle przyklejony można go odkleić i ponownie przykleić. Należy jednak pamiętać, by zrobić to, nim klej zaschnie.

Panele ścienne do kuchni pcv można również zamontować na stelażu z drewnianych łat. Listwy muszą zostać przymocowane w regularnych odstępach około 40-60 cm prostopadle do układanych paneli.

Pierwszy panel pcv montuje się przy pomocy klamer montażowych. Następnie dokłada się kolejne panele pcv łącząc je na wpusty i klamry. Na zakończenie należy założyć listwy wykończeniowe. Jest to montaż, który jest bardziej skomplikowany. Należy również pamiętać, że w wyjątkowo małych kuchniach dodatkowy stelaż zabiera cenną powierzchnię.

Podziel się