implanty, stomatologia, dentysta

Implanty – jakie są ich rodzaje?

Zdrowie i uroda

Uzupełnianie ubytków w uzębieniu to kwestia nie tylko względów estetycznych, ale także stabilności zębów znajdujących się w pobliżu ubytku. Aby zapobiec destabilizacji zębów najlepiej jest korzystać z leczenia stomatologicznego w postaci implantów, koron lub mostów zębowych jak najszybciej, po ekstrakcji lub utracie zęba. Oto jakie rodzaje implantów mamy do wyboru w rzeszowskich gabinetach stomatologicznych.

Implanty śródkostne – implanty Rzeszów

Oferta gabinetów dentystycznych w Rzeszowie nie odbiega w żaden sposób od standardów obecnych na terenie całego kraju. W związku z tym, dentyści w stolicy województwa podkarpackiego wykonują wszelkie rodzaje implantów stomatologicznych, stosownie do zapotrzebowania i preferencji pacjenta. Do najpopularniejszy, a zarazem najtrwalszych rozwiązań należy implant śródkostny, wszczepiany w kość szczęki. Tego typu implant, na ogół, mocowany jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie w kości umieszczany jest, tak zwany, wszczep, który po upływie kilku miesięcy stanowi podstawę do założenia łącznika i na koniec korony zębowej.

Ile kosztuje wykonanie implantu – implanty Rzeszów cena

Implanty, ze względu na zaawansowanie technologiczne i powagę procedury związanej z ich mocowaniem, nie są tanimi rozwiązaniami. Cena jednego implantu waha się od 1500 do 3000 złotych. Różnice w cenie wynikają głównie z rodzaju materiału użytego do wykonania implantu. Warto wiedzieć, że w przypadku ubytków w zębach takich jak jedynki lub dwójki, które są najbardziej eksponowane zalecane jest wykonywanie implantów cyrkonowych o najwyższych walorach estetycznych. Są one łudząco podobne do naturalnych zębów, a zarazem wykazują wysoką odporność i zgodność biologiczną z tkankami ludzkimi. Niestety, jest to także najdroższy rodzaj implantów. W ramach tańszych rozwiązań korzysta się z implantów metalowych (różnią się one w widoczny sposób od naturalnego szkliwa) oraz akrylowych (są nietrwałe).

Implanty zębów Rzeszów – gdzie zrobić implanty w Rzeszowie?

Poszukując gabinetu stomatologicznego w Rzeszowie wykonującego implanty Rzeszów warto zapoznać się dokładnie z ofertą poszczególnych placówek. Gabinety mogą oferować swe usługi w różnych cenach, choć różnice te, zapewne, nie będą wielkie. Poza tym, dobrze jest zapoznać się z opiniami na temat danego dentysty, umieszczanymi w internecie co pozwoli na dokonanie optymalnego wyboru.

Podziel się