zdrowy uśmiech, stomatologia

Ile kosztują licówki i po co je zakładamy?

Zdrowie i uroda

Wiele osób słyszało o tzw. licówkach, ale nie wie do końca, po co zakłada się licówki. Otóż, stan uzębienia potrafi niektórych wpędzić w prawdziwe kompleksy. Nawet dbając należycie o zęby i jamę ustną, nie zawsze da się uniknąć istotnych problemów. Niektórzy z przyczyn genetycznych mają nierówne i niezbyt estetycznie wyglądające zęby. Można jednak coś na to poradzić. Rozwiązaniem są licówki, czyli specjalne nakładki zakładane na zęby po to, aby ukryć rażące defekty, jak wady zgryzu i krzywe uzębienie. Dla osób spożywających duże ilości kawy czy herbaty lub palących papierosy, licówki są także świetną metodą na walkę z przebarwieniami w postaci brzydkich, żółtych nalotów na zębach. Ile kosztują licówki i jakie są ich rodzaje? Podpowiadamy!

Ile kosztują licówki kompozytowe?

Licówki wykonane z kompozytu pozwalają na uzyskanie ładnego efektu wizualnego w jamie ustnej. Są dość twarde, ale mogą mieć z czasem tendencje do przebarwień i osadzania się na nich zanieczyszczeń. Są z pewnością tańsze od licówek porcelanowych, nazywanych także pełnoceramicznymi. Najtańsze ze wszystkich są licówki akrylowe, których cena wynosi ok. 200 zł za ząb. Licówki kompozytowe mogą kosztować do ok. 400 zł za ząb, więc jest to istotna różnica, ale i tak nie należą do najdroższych produktów.

Ile kosztują licówki porcelanowe?

Licówki porcelanowe zapewniają maksimum komfortu i wygody. jest to rozwiązanie na lata, więc z pewnością warto w nie zainwestować. Licówki porcelanowe są niezwykle wytrzymałe i nie imają się ich różnego rodzaju zanieczyszczenia, choć należy pamiętać o tym, że o licówki trzeba dbać jak o naturalne zęby. Koszt licówek pełnoceramicznych jest bardzo zróżnicowany. W jednych gabinetach stomatologicznych może on wynosić ok. 600 zł za zęba, w innych dochodzić nawet do ok. 1500 zł za zęba.

Po co zakłada się licówki i czy to naprawdę skuteczne?

Wiedząc już, ile kosztują licówki, można szybko ocenić swoje możliwości finansowe i zdecydować się na najlepszy dla siebie produkt. Licówki są bardzo dobrym rozwiązaniem dla każdego, kto chce wreszcie cieszyć się uśmiechem w towarzystwie. Niektóre osoby krępują się otworzyć usta, więc, gdy się śmieją odruchowo zasłaniają ręką zęby. Można się tak męczyć przez bardzo długi czas, ale współczesne techniki stomatologiczne pozwalają pozbyć się stresu i niepotrzebnych nerwów.

Podziel się