leczenie zębów w narkozie, dentysta, stomatolog

Leczenie zębów pod narkozą

Zdrowie i uroda

Zdrowy i piękny uśmiech to marzenie praktycznie każdego człowieka. Większość osób jest w stanie sobie to zapewnić, dbając o odpowiednią higienę jamy ustnej, poprzez mycie zębów po każdym posiłku oraz ich nitkowanie. Często jednak, tego typu zabiegi mogą okazać się niewystarczające, aby uniknąć wszelkiego rodzaju dolegliwości związanych z zębami. Wpływ na stan naszego uzębienia ma bowiem wiele czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, dieta, czy prowadzony tryb życia. Na szczęście rozwój stomatologii pozwala na skuteczne leczenie zębów, praktycznie we wszystkich przypadkach. Istnieje jednak duża grupa osób, które cierpią na dentofobię, czyli paniczny lęk przed wizytą u stomatologa. Tego typu fobia najczęściej spowodowana jest przykrymi doświadczeniami z dzieciństwa dotyczącymi wizyt u dentysty. Jak zatem poradzić sobie z lękiem przed stomatologiem i czy dentofobia całkowicie pozbawia nas szansy na leczenie zębów?

Leczenie zębów pod narkozą

Odpowiadając na powyższe pytanie – dentofobia nie wyklucza nikogo z posiadania zdrowych zębów. Osoby borykające się z problemem lęku przed dentystą najczęściej korzystają z możliwości, jaką jest leczenie zębów w narkozie. Znieczulenie ogólne całkowicie pozbawia nas świadomości, przez co podczas zabiegu nie odczuwa się żadnego bólu. Dla osób, które cierpią na paniczny lęk przed dentystą, bardzo często jest to jedyna opcja na posiadanie zdrowych i pięknych zębów. Jeśli chodzi o leczenie zębów pod narkozą Tychy są miejscowością, w której tego typu zabiegi wykonywane są najczęściej. Pracuje tam wielu specjalistów w tej dziedzinie, którzy cieszą się dużą renomą, dlatego jeśli myślimy o leczeniu w znieczuleniu ogólnym, to warto udać się właśnie tam.

Koszt leczenia pod narkozą

Koszt leczenia zębów w znieczuleniu ogólnym potrafi się bardzo różnić i zależy od wielu czynników. Głównym czynnikiem jest czas trwania zabiegu, na który ma wpływ ilość zębów, które zamierzamy wyleczyć. Zazwyczaj pierwsza godzina narkozy kosztuje około 900 zł. Jeśli godzina okaże się niewystarczająca, za każde kolejne 30 minut dopłaca się z reguły około 400 zł.
Leczenie pod narkozą najlepiej przeprowadzić w momencie, gdy zamierzamy naprawić większą ilość zębów. Jest to bowiem zabieg, którego nie należy wykonywać zbyt często, ze względu na to, że korzystanie z narkozy może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie.

Podziel się