skup działek, działka na sprzedaż

Skup działek

Dom i ogród

Każdy, kto chce z jakichkolwiek powodów sprzedać swoją działkę, ma do dyspozycji jedną z opcji, jaką jest skup działek. Skupy najczęściej prowadzone są przez różnego rodzaju agencje nieruchomości.

Na czym polega skup działek?

W przypadku chęci sprzedaży działki, w pierwszej kolejności należy zgłosić się do agencji nieruchomości, która prowadzi działalność w zakresie skupów działek. Kolejny etap to oględziny działki przez pracownika tejże agencji oraz analiza dokumentów oraz zdjęć. Na podstawie zdobytych informacji i po dokonaniu oględzin, przedstawiciel agencji nieruchomości wyznacza wstępną wycenę działki.

Kiedy klient zostanie poinformowany o wycenie działki, może negocjować cenę. Jeśli już obie strony zaakceptują warunki sprzedaży, zostaje zawarta przedwstępna umowa z jednoczesną wypłata zadatku. Oczywiście umowa taka podpisywana jest u notariusza. Końcowym etapem jest dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów, które potwierdzą stan prawny nieruchomości.

Skup działek budowlanych

Wiele osób, posiadających działkę budowlaną, kiedy wydarzy się w ich życiu coś, co wymaga szybkiego pozyskania gotówki, decyduje się na skorzystanie ze skupu działek budowlanych. Niestety procedura, jaką trzeba przejść oraz czas oczekiwania, w przypadku kredytów bankowych, jest na tyle długa i uciążliwa, że mimo uzyskania niższej kwoty w wyniku wyceny działki, osoby te decydują się na taką formę spieniężenia nieruchomości. Skup działek budowlanych wydaje się więc najszybszym sposobem sprzedaży nieruchomości. A co w sytuacji zadłużonej działki? Czy jest możliwość jej szybkiej sprzedaży? Skup działek budowlanych, jakim zajmują się renomowane agencje nieruchomości, to możliwość sprzedaży takiej nieruchomości. Należy jednak pamiętać, iż wycena będzie znacznie niższa.

Skup działek inwestycyjnych

Skup działek inwestycyjnych przez deweloperów ma miejsce praktycznie codziennie. Wyszukiwane są coraz to nowe tereny pod inwestycje i w takim przypadku, kiedy znajdująca się w centrum miasta działka wydaje się atrakcyjna, deweloperzy są w stanie zapłacić większą kwotę i ponadto ponieść koszty wyburzenia obecnej zabudowy w celu adaptacji pod przyszłą inwestycję. Skup działek inwestycyjnych przez deweloperów jest często okazją dla osób posiadających działkę w centrum miasta. Są oni w stanie często zarobić dwukrotność wartości nieruchomości.

Podziel się