wykończenie ścian

Efektowne wykończenie ścian

Dom i ogród

Coraz częściej panele, prócz na podłodze wędrują również na nasze ściany. Na nich jednak stosuje się specjalny model paneli, który jest niezwykle lekko o łatwy w montażu. Takie panele ścienne mogą być proste, stonowane, jak i w 3D lub jeszcze w innych, różnorodnych formach. Dzięki nim można stworzyć efektowną ścianę, która już sama w sobie będzie prawdziwą ozdobą danej przestrzeni.

Panele ścienne pcv

Panele ścienne pcv to najbardziej popularny rodzaj paneli, który klienci umieszczają na swoich ścianach. Są łatwe w montażu, wygodne w czyszczeniu, a ich cena – niezwykle atrakcyjna. Takie panele pcv w każdej chwili można także wymienić na nowszy model.

Panele ścienne 3D

Panele ścienne 3D to prawdziwy hit ostatnich miesięcy, który bardzo często można zauważyć w magazynach wnętrzarskich. Wielu producentów tego asortymentu prześciga się więc w wymyślaniu coraz to nowszych i ciekawszych paneli, które stanowią prawdziwą ozdobę naszych wnętrz. Klienci mogą wybierać panele 3D w kształcie figur geometrycznych, w kształcie fal lub nieregularnych printów, panele na ścianę klasyczne o stonowanych kolorach, jak i te dla bardziej odważnych osób – kolorowe, w żywych i mocnych wzorach.

Na jedną czy kilka ścian?


Wiele osób ma dylemat, czy zastosować kasetony na kilku powierzchniach, czy tylko na jednej, centralnej ścianie. Wielu projektantów wnętrz wychodzi z założenia, że klasyczne (mniej ozdobne) kasetony czy panele ścianę sprawdzą się na wszystkich ścianach w korytarzach, w łazienkach, w sypialniach czy w biurach. Z kolei, mocne, rzucające się w oczy panele na ścianę o nieregularnych kształtach będą idealne na jednej ścianie w salonie lub w centralnej części restauracji czy hotelu. Wygląda to bardzo nowatorsko i elegancko.

Gdzie najlepiej kupić taki asortyment?

Panele ścienne najlepiej jest kupować w sklepie, który specjalizuje się wyłącznie w takim asortymencie. Wówczas klienci mają w czym wybierać oraz mogą liczyć na fachowe porady dotyczące tego asortymentu od sprzedawców, którzy doskonale znają swój towar. Świetnym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęć naszym dotychczasowym wnętrzom i pokazanie ich sprzedawcom (lub wysłanie na maila sklepu, jeżeli chcemy zrobić zakupy w sklepie internetowym). Wówczas możemy liczyć, iż profesjonaliści pomogą dobrać nam odpowiedni asortyment do naszych wnętrz. Warto także kupować panele z tzw. „górką” czyli kilka sztuk więcej. I takie zapasowe panele dobrze jest zachować na przyszłość, w razie nieprzewidzianych sytuacji. Szczególnie w pokojach dziecięcych takie zapasy się często przydają.

Podziel się