panele ścienne

Jak odświeżyć ściany na wiosnę?

Dom i ogród

Wiosna to czas, gdy myślimy o zmianie naszych mieszkań. Jest to idealny moment, by wprowadzić do mieszkania nowe elementy wystroju, które odświeżą wnętrze. Koncentrując się na ścianach mieszkania możemy w diametralny sposób zmienić charakter salonu. Panele 3D to ciekawe rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza. Jak zaaranżować ścianę?

Ach, ten przedpokój!

Przedpokoje w naszych mieszkaniach bardzo często są wąskie i długie. Ich zaaranżowanie nie jest łatwe. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie przestrzennych paneli 3D.

Kasetony 3D to rozwiązanie, które pozwoli optycznie powiększyć przestrzeń. Wąski przedpokój nabierze głębi, co pozwoli nam odbierać go jako szerszy i większy. Ważne jest również użycie jasnych kolorów. Panele 3D możemy kupić w bardzo zróżnicowanej kolorystyce. Istnieje również możliwość samodzielnego pomalowania paneli. Przedpokój świetnie będzie wyglądał w bieli, która jest uniwersalnym kolorem. Zastosowanie ciemnych, kontrastowych dodatków pozwoli uzyskać eleganckie i gustowne wnętrze.

Salon – wizytówka mieszkania

Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Tu również zapraszamy gości. Warto zadbać, by był elegancki, a rozwiązania w nim zastosowane były niebanalne i przyciągały wzrok.

Kasetony sklep oferują panele, które łączone są w spójną całość tworzącą ciekawy, charakterystyczny wzór. Dzięki takiemu rozwiązaniu dekoracja całej ściany salonu nie stanowi żadnego problemu.

Kasetony 3D bardzo często mają nowoczesne, industrialne wzory. Kasetony sklep oferuje również wzory bardziej klasyczne. Cegła na ścianie, czy imitacja drewnianych desek to również dostępne wzory przeznaczone dla tych, którzy preferują bardziej klasyczne rozwiązania.

Warto pamiętać, że panele 3D są bardzo charakterystycznym elementem wykończeniowym i jego umiejętna aranżacja jest bardzo ważna. Ściana, na której znajdują się kasetony 3D nie powinna być mocno zasłonięta. Sofa, niewielka komoda, czy telewizor to elementy wystroju wnętrza, które w zupełności wystarczą.

Dodatkowym elementem dekoracyjnym, który w bardzo atrakcyjny sposób wpłynie na wygląd ściany z paneli 3D, jest jej umiejętne oświetlenie. Zastosowanie oświetlenia punktowego skierowanego na ścienne pozwoli wyciągnąć ciekawy wzór i stworzy w mieszkaniu niesamowity klimat.

Jak dbać o panele 3D?

Charakterystyczne wypustki oraz żłobienia na panelach mogą budzić niepokój o utrzymanie czystości ściany. Jednak, jak się okazuje, nie jest to wyjątkowo kłopotliwe. Ścianę z paneli 3D czyścimy miotełką z kurzu, który gromadzi się w rowkach i zagłębianiach, a następnie szmatką. Postępujemy dokładnie tak samo, jak z pomalowaną ścianą.

Podziel się