szczoteczki do zębów, stomatolog

Klinika stomatologiczna Szczecin

Zdrowie i uroda

Pacjenci chcący skorzystać z usług lekarzy stomatologów, często nie są świadomi tego, że osoby wykonujące ten zawód specjalizują się tylko daną dziedziną stomatologii. Tym samym można spotkać lekarzy, którzy zajmują się np. ortodoncją, endodoncją czy też chirurgią stomatologiczną.

Najwyższa jakość opieki nad pacjentem

Klinika stomatologiczna Szczecin gwarantuje najwyższej jakości opiekę nad pacjentem od początku do końca leczenia. Lekarz na pierwszej wizycie przeprowadzi wywiad z pacjentem, a następnie zadecyduje, o tym, jak ma wyglądać leczenie. Oczywiste jest to, że do gabinetów stomatologicznych trafiają osoby, które mają problemy z jamą ustną. To właśnie w celu skontrolowania przyczyn powstałych niedogodności ważne jest to, aby korzystać z usług lekarzy, którzy mają odpowiednie doświadczenie. Nie każdy stomatolog będzie w stanie udzielić fachowej pomocy np. w przypadku pojawienia się ropnia w okolicy dziąsła lub przetoki. Dzięki temu, że w kadrze specjalistów kliniki dentystycznej znajdują się lekarze specjalizujący się w chirurgii stomatologicznej, możliwe jest sprawne rozwiązanie problemu. Warto zaznaczyć, że dentysta specjalizujący się tą materią o wiele większy zakres uprawnień niż zwykły stomatolog.

Kompleksowe leczenie zębów

Klinika dentystyczna Szczecin zatrudnia specjalistów, którzy przeprowadzą cały zabieg ekstrakcji zęba, a w przypadku skomplikowanego leczenia, z pomocą przyjdą wyżej wspomniani chirurdzy dostępni na miejscu. Ich doświadczenie może być też potrzebne w przypadku chęci usunięcia zębów mądrości, zęba zatrzymanego albo zęba niewyrżniętego. Zabiegi te odbiegają swoją trudnością od typowych usług, oferowanych przez stomatologów. Specjaliści podejmą się również wszczepienia implantów, do zabiegu tego wymagane jest nacięcie dziąseł i nawiercenie tkanki kostnej.

Stomatologia Szczecin- wszystko w jednym miejscu

Wizyta w klinice to również możliwość wykonania zdjęcia RTG, często jest ono wymagane i lekarz prowadzący zaleci zrobienie zdjęcia, ponieważ tylko w ten sposób będzie znał stan uzębienia. Jest to badanie, które pozwala rozpoznawać problemy i dolegliwości, które są niedostrzegalne w inny sposób. Dzięki zdjęciom możliwe jest dostrzeżenie uszkodzeń kości szczęki czy pojawienie się ropni lub torbieli. Warto korzystać z lecznic, które są wyposażone w aparaty RTG, ponieważ gwarantuje to o wiele szybsze leczenie. Poddanie się takiemu badaniu jest zupełnie nieszkodliwe, ponieważ dawka promieniowania nie przekracza dawki, jaką człowiek może przyjąć w czasie całego dnia poświęconego na opalanie.

Podziel się