klinika dentysty, stomatolog

Jak stomatolog może pomóc osobie, która dopiero co ma stały aparat ortodontyczny?

Zdrowie i uroda

Nie jest tajemnicą, że początek życia ze stałym aparatem ortodontycznym to dla pacjenta stomatologicznego poważne wyzwanie. W tym trudnym etapie pomocną dłoń może okazać mu stomatolog Warszawa Bródno, który pomoże mu w doborze odpowiednich leków i da niezbędne wskazówki w zakresie ich stosowania.

Obrzęki i rany – pierwsze objawy aparatu

Noszenie od zaledwie kilku dni aparatu ortodontycznego może wiązać się z pewnym dyskomfortem. Wynika on – po pierwsze – z oddziaływania przedmiotu na strukturę uzębienia, a po drugie – z jego specyficznego kształtu. Dlatego dentysta Warszawa Targówek powinien poinformować pacjenta o tym, że na samym początku leczenia może on cierpieć na bóle wewnątrz jamy ustnej. Najczęściej wynikają one z otarć, jakie powstają między sprzętem, a wewnętrzną błoną jamy ustnej.

Jak pomóc pacjentowi?

Doświadczony stomatolog Warszawa Bródno przepisze swojemu pacjentowi kilka środków, które pomogą mu w przezwyciężeniu tychże dolegliwości. Mowa tu najczęściej o substancjach wykazujących właściwości chłodzące, a także pielęgnujące i dezynfekujące. Dentysta Warszawa Targówek może też przepisać preparaty w formie żeli, a także płyny do mycia jamy ustnej. Dzięki nim będzie można nie tylko ograniczyć w/w dyskomfort, ale też efektywniej odkazić wnętrze jamy ustnej.

Pielęgnacja i higiena

W utrzymywaniu czynności higienicznych wewnątrz jamy ustnej, bardzo pomocna okaże się stomatologia Targówek. To stomatolog pomoże dobrać odpowiednie szczoteczki ortodontyczne, a także ułatwi znalezienie właściwej pasty do zębów. Trzeba również pamiętać, że obecność aparatu ortodontycznego może skutecznie utrudnić mycie zębów tradycyjnymi metodami. Dlatego zaleca się, aby zabieg ten był przeprowadzony za pomocą dedykowanych środków czyszczących (np. w postaci płynów do mycia jamy ustnej). Warto też zwrócić uwagę na rolę, jaką w trakcie czyszczenia zębów mogą odegrać ultradźwięki. Nawiasem mówiąc, warto z nich korzystać mniej więcej co trzy miesiące lub nieco rzadziej, jeśli tak zaleci specjalista.

Podsumowując, stomatologia Targówek może znacząco pomóc osobie, która od niedawna korzysta ze stałego aparatu ortodontycznego. Warto mieć też nadzieję, że dyskomfort ten z biegiem czasu minie, co będzie się wiązać z powolnym przyzwyczajaniem się jamy ustnej do zainicjonowanych wcześniej zmian.

Podziel się