dentysta, zabieg stomatolog

Jakie zalety ma niewidoczny aparat ortodontyczny?

Zdrowie i uroda

Niewidoczny aparat ortodontyczny typu Clear Aligner to coraz popularniejsze rozwiązanie w ortodoncji. Przezroczyste nakładki na zęby dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu praktycznie każdy może skorzystać z ich olbrzymiego potencjału.

Dlaczego warto?

Niewidoczny aparat ortodontyczny jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które zwracają szczególną uwagę na higienę jamy ustnej. Oryginalna nakładka Clear Aligner zaprojektowana jest w taki sposób, aby nie zaburzać wymowy pacjenta. Dla wielu osób olbrzymim atutem jest także to, że nakładki znacząco skracają czas leczenia. Po niewidoczne aparaty najczęściej sięgają te osobo, które mają mniejsze lub większe problemy ze zgryzem.

Co warto wiedzieć?

Nakładka Clear Aligner jest w dzisiejszych czasach najciekawszą alternatywą dla ruchomych i stałych aparatów. Jest to idealnie rozwiązanie dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o drutach i zamkach, które jak powszechnie wiadomo mogą wywierać bardzo duże siły na zęby. W opisywanych nakładkach Clear Aligner za wydzielanie sił odpowiadają różnej grubości płytki, które dostępne są w trzech rozmiarach (soft, medium i hard). Działanie płytek wspomagane jest specjalnymi wyciągami oraz Power Gripami, które są przyklejone bezpośrednio do zębów.

Jakie największe zalety?

Największymi zaletami nakładek Clear Aligner jest oczywiście ich przezroczystość i wysoki komfort noszenia. Nowoczesne aparaty nie drażnią błony śluzowej i co najważniejsze nie powodują bólu. Bardzo dużym atutem jest również to, że nakładki nie są przymocowane na stałe. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można je w każdej chwili zdjąć na czas jedzenia. Wyjmowane nakładki są również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Opisując największe zalety należy wspomnieć również o atrakcyjnej cenie i wysokiej skuteczności w leczeniu. Jedyną wadą jest tak naprawdę to, że nie sprawdzą się one najlepiej przy leczeniu wszystkich wad zgryzu.

Ile kosztują nakładki?

Koszty leczenia w dużym stopniu zależą od doświadczenia stomatologa, konkurencyjności usług oraz miejscowości. Największe ceny są oczywiście w większych miastach. Średni koszt nakładek Clear Aligner waha się w granicy od 550 do 750 zł. Pamiętać należy także o opłatach kontrolnych co 3-4 tygodnie, które kosztują około 100 zł. Po zakończeniu leczenia trzeba także nosić retainer, który kosztuje od 350 do 550 zł.

Podziel się