dentysta, zdrowe zęby

Kiedy leczy się zęby w narkozie?

Zdrowie i uroda

Leczenie zębów w narkozie to rozwiązanie, które mają naprawdę dobre kliniki stomatologiczne. Kiedy warto zdecydować się na takie znieczulenie podczas zabiegów stomatologicznych? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób zainteresowanych tym tematem.

Leczenie zębów pod narkozą

Dla bardzo wielu osób leczenie zębów jest czymś, co kojarzy się z ogromną traumą, bólem i lękiem. W taki sposób mogą reagować między innymi pacjenci, którzy w poprzednich latach nie zostali prawidłowo przygotowani do zabiegu stomatologicznego, na przykład poprzez znieczulenie. Na szczęście współcześnie zęby można leczyć naprawdę bez bólu. Jedną z możliwości jest leczenie zębów pod narkozą. Narkozę stosuje się po to, aby pacjent odczuwał mniejszy stres w czasie leczenia, a także by umożliwić stomatologowi precyzyjne działanie.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy

Leczenie zębów w narkozie najczęściej proponuje się pacjentom małym, a zatem dzieciom, ludziom chorym, z poważnymi problemami w zachowaniu, którzy są na przykład osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. To właśnie dla takich osób przygotowano możliwość leczenia w narkozie. Pacjenci są spokojni, w czasie zabiegu śpią, a stomatolog może wykonać wszystkie interwencje, które są potrzebne. Pod narkozą zęby można borować, leczyć kanałowo, a także wyrywać. Usuwanie zębów w narkozie jest bezbolesne i nie łączy się z żadnym stresem.

Dlaczego warto prowadzić leczenie zębów pod narkozą?

Leczenie zębów w narkozie daje wiele korzyści, zarówno samemu pacjentowi, jak też stomatologowi. Pacjent jest spokojny i nie zdaje sobie sprawy z tego, co dzieje się na fotelu dentystycznym. Stomatolog może wykonywać precyzyjne leczenie, które jest tak ważne na przykład wtedy, gdy ząb leczony jest kanałowo. Pacjent nie wykonuje gwałtownych ruchów, które łączą się na przykład z lękiem przed bólem, mogącym nadejść w każdej chwili. Dlatego też stomatolog nie musi martwić się o to, że pacjent gwałtownie poruszy się, odsunie, a nawet podejmie próbę ucieczki z fotela dentystycznego.

Leczenie pod narkozą dzieci

Leczenie pod narkozą często wybiera się również w przypadku dzieci, dla których wizyta u stomatologa na skomplikowane zabiegi, na przykład usuwanie zębów mlecznych, zwyczajnie może być stresująca. Aby zaoszczędzić bólu i niepokoju, można zdecydować się na narkozę.

Podziel się