elektryka, energetyka, SEP

Czym jest kurs elektryka?

Technologia Przemysł

Prawdopodobnie najpopularniejszym szkoleniem zawodowym, po którego ukończeniu uzyskuje się uprawnienia energetyczne jest kurs elektryka. Z potrzeb polskiego rynku pracy wynika bardzo duże zainteresowanie tym kursem.

Zalety uprawnień SEP

Cały czas brakuje dobrych fachowców, którzy posiadają uprawnienia SEP. W tym artykule wyjaśnimy, jak wygląda kurs elektryka od podstaw, a także podpowiemy, jak najlepiej się do niego przygotować. Niezależnie od tego, co się wcześniej robiło w życiu można zdobyć uprawnienia energetyczne. Oznacza to, że kurs na elektryka nie jest tylko dla osób posiadających doświadczenie w tej profesji lub kwalifikacje zawodowe. W zasadzie każdy może zapisać się na kursy energetyczne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że takie kursy są też dostępne dla osób, które wcześniej nie miały nic wspólnego z tą branżą. Oznacza to, że wcale nie trzeba mieć doświadczenia w budowaniu instalacji lub ich konserwowaniu. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które planują się przebranżowić, ponieważ mają świadomość, że niewiele osiągną w swoim aktualnym zawodzie. Organizatorzy szkolenia SEP wymagają od kandydatów jedynie podstawowego wykształcenia oraz pełnoletności.

Jakość kursu elektryka

Kurs elektryka od podstaw umożliwia zdobycie uprawnień energetycznych w grupie do 1 kV. Czynni elektrycy, którzy muszą odnowić uprawnienia SEP uzyskane wcześniej również mogą brać udział w szkoleniu. Należy pamiętać, że uprawnienia tracą ważność po 5 latach i potem trzeba je odnowić. Warto podkreślić, że w całym kraju organizowane są kursy energetyczne. Na kilka istotnych kwestii trzeba zwrócić uwagę wybierając konkretny kurs elektryka. Dobrze, jeśli szkolenie będzie odbywać się blisko miejsca zamieszkania. Najważniejsza jest jednak jakość kursu energetycznego. Najlepiej wybierać kursy renomowanych organizatorów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Egzamin SEP nie należy do najłatwiejszych, więc trzeba się do niego dobrze przygotować. Zdarza się, że niektórzy podchodzą do egzaminu nawet kilka razy. Warto wspomnieć, że przez członków Stowarzyszenia Elektroenergetyków Polskich są prowadzenia szkolenia SEP. Warto sprawdzić egzaminy z poprzednich lat, żeby mniej więcej wiedzieć, czego można się spodziewać. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś wiedzieć, czym jest kurs elektryka.

Podziel się