dbanie o zęby

Klinika dentystyczna w Zabrzu

Zdrowie i uroda

Każdy marzy o zdrowych i pięknych zębach. Aby to osiągnąć, należy zęby dokładnie szczotkować i regularnie chodzić do stomatologa. Klinika dentystyczna zabrze to miejsce, gdzie jest dostępna pełna opieka stomatologiczna. Lekarze dentyści świadczą usługi dla dorosłych i dla dzieci.

Dentysta zabrze zaborze

W klinice wykorzystuje się zaawansowane technologie i najnowsze rozwiązania stomatologiczne. Dostępne są wszystkie usługi, począwszy od diagnostyki, poprzez leczenie zachowawcze, leczenie kanałowe, stomatologię estetyczną, protetykę i chirurgię stomatologiczną.

Stomatolog zabrze to miejsce, gdzie można przyjść z dzieckiem na wizytę profilaktyczną i leczenie. W klinice można zrobić zdjęcie rentgenowskie zębów, które ułatwi wykrycie istniejących nieprawidłowości w jamie ustnej.

Zdjęcie takie wykonuje się techniką cyfrową, dzięki czemu zmniejsza się czas dawkę promieniowania i czas oczekiwania. Jakość takich zdjęć jest znacznie lepsza niż wykonanych tradycyjną techniką RTG.

Klinika dentystyczna zabrze- profilaktyka

Warto dbać o zęby w taki sposób, aby wizyta u dentysty skończyła się jedynie na kontroli zdrowego uzębienia. Podstawowa zasada to odpowiednia higiena jamy ustnej. Jeśli nie jest przestrzegana, to istnieje ryzyko powstania kamienia nazębnego. W takim przypadku należy jak najszybciej go usunąć w gabinecie stomatologicznym.

Stomatolog zabrze oferuje taką usługę za pomocą ultradźwięków i nowoczesnego skanera. Można się również poddać zabiegowi piaskowania, dzięki któremu zostaną usunięte przebarwienia i osady. Osoby mające problem z nadwrażliwością zębów mogą się zdecydować na zabieg fluoryzacji, co również zwiększy ochronę przed próchnicą.

Klinika dentystyczna zabrze- stomatologia estetyczna

Dentysta zabrze zaborze to gwarancja pięknego, zdrowego uśmiechu. Można tu skorygować wrodzone lub nabyte defekty estetyczne uzębienia, poprawić kształt i ustawienie zębów oraz ich barwę.

W klinice możliwa jest korekta zębów przednich za pomocą licówek, które przywrócą estetyczny uśmiech. Dzięki licówkom można zmienić kształt zębów i zakryć nieestetyczne przebarwienia. Do wyboru są licówki kompozytowe i bardziej wytrzymałe, ceramiczne.

Stomatolog Zabrze- chirurgia stomatologiczna

W sytuacji, gdy nie ma szansy na wyleczenie zęba, może zaistnieć konieczność skorzystania z pomocy chirurga stomatologicznego. W klinice można usunąć zęby, wykonać resekcję korzenia, usunąć zęby zatrzymane i ósemki oraz podciąć wędzidełko. Wszystkie zabiegi są wykonywane w znieczuleniu, które jest dozowane za pomocą nowoczesnego urządzenia.

Podziel się