modelina plastelina

Dlaczego warto kupić dzieciom modelinę?

Dom i ogród

Warto wiedzieć, jakie zabawki i akcesoria wspierają globalny rozwój dziecka. Dzięki temu częściej dostarcza się swoim maluchom rzeczy, które nie tylko bawią i dostarczają rozrywki, ale też pozytywnie wpływają na rozwój różnych funkcji. Właśnie tak działa modelina dla dzieci. Poniżej trochę więcej na jej temat, z uwzględnieniem, dlaczego polecają ją pedagodzy i psychologowie.

Modelina zabawki – dlaczego warto kupić ją dla dziecka?


Modelina to taka nowoczesna plastelina. Dzieci ją uwielbiają, ponieważ jest niezwykle plastyczna, kolorowa, lepi się z niej o niebo łatwiej niż z klasycznej plasteliny sprzed lat. Najczęściej maluchy poznają ją na etapie edukacji przedszkolnej, ale warto kupić modelinę również do domu, by dzieci wcześniej mogły się z nią zapoznać. Dlaczego? Ponieważ modelina dla dzieci pozwala rozwijać sprawność dłoni, która jest niezwykle istotna między innymi na kolejnych etapach życia dziecka, kiedy uczy się ono rysować, pisać.

Zabawki z modeliny

Modelina dla dzieci jest świtnym materiałem do pracy, z którego można wykonywać mnóstwo pięknych rzeczy. Tak naprawdę ogranicza je tylko i wyłącznie wyobraźnia. Na początku umiejętności lepienia z modeliny są mniejsze, ale z biegiem czasu nabiera się wprawy. Powstają cudowne zabawki z modeliny, którymi maluchy mogą się następnie bawić. Co więcej, to też świetny pomysł na wspólną zabawę ze swoim dzieckiem. Modelina łączy pokolenia, a dzieci uwielbiają bawić się nią razem z rodzicami albo dziadkami. Na lepienie z modeliny nigdy nie jest za późno. To niezwykle relaksujące ćwiczenie dla dłoni, a także dla głowy. Można zrobić przestrzenne formy, trenować na przykład lepienie postaci z bajek. To doskonały sposób na wyciszenie głowy i zrelaksowanie się. A gdy robi się to razem z dzieckiem, dodatkowo buduje się więź poprzez wspólne spędzanie czasu.

Modelina zabawki do lepienia

Jeśli brakuje pomysłów na to, co lepić z modeliny, wystarczy poszukać w internecie pomysłów i inspiracji. Tych naprawdę nie brakuje. To właśnie w sieci jest sporo kanałów i stron poświęconych między innymi zabawom dla dzieci. Można tam znaleźć inspiracje na to, co ulepić z modeliny. Można też po prostu puścić wodze wyobraźni i tworzyć z modeliny wszystko to, co przyjdzie do głowy. Modeliną można bawić się przez długi czas, dlatego też jest to ten rodzaj zabawki dla dzieci, który jest naprawdę trafioną inwestycją. Warto postawić na dobrej jakości modelinę, która jest plastyczna, nie wysycha, dzięki czemu można przez dłuższy czas użytkować ją, tworząc za każdym razem nowa arcydzieła wraz z dzieckiem.

Podziel się