dentysta, stomatolog

Jakie implanty zębowe są najpopularniejsze?

Zdrowie i uroda

Każdy chce mieć piękne i białe zęby, jednak czasami nawet prawidłowa higiena jamy ustnej jest niewystarczająca, aby zachować naturalne zęby. Na szczęście obecne rozwiązania stomatologiczne powodują, że nawet w przypadku zaniku kości można wszczepić implant, który do złudzenia przypomina naturalnego zęba.

Implanty Toruń – kiedy zaleca się wszczepienie wkrętów?

Braki w uzębieniu mogą pojawić się w każdym wieku. Czasami zęby muszą zostać usunięte z powodów zdrowotnych, a innym razem zostają uszkodzone mechanicznie i nie spełniają one już swojej funkcji. Zamiast protezy zdecydowana większość osób decyduje się coraz częściej na implanty zębowe, które wyglądają jak naturalne zęby, a przy tym są bardzo wytrzymałe na różne czynniki. Implanty zębów Toruń najczęściej zalecane są osobom, które chcą cieszyć się dużym komfortem i zależy im na pięknym uśmiechu.

Implanty zębowe Toruń – jakiego rodzaju wkręty są najczęściej używane?

Implanty dostępne są w dwóch rodzajach, z czego najpopularniejszym są implanty Toruń z tytanu. Tytan jest materiałem, który bardzo rzadko zostaje odrzucony przez pacjenta, a przy tym cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Jest także drugi rodzaj i są to implanty ceramiczne. Ich dużą zaletą jest fakt, że do złudzenia przypominają naturalną tkankę, a przy tym są równie wytrzymałe, co implanty tytanowe. Jedynie ich cena może być dla niektórych osób dużym minusem, gdyż są droższe od tytanowych.

Implanty zębowe Toruń – jak znaleźć dobrego stomatologa?

Zabieg wszczepienia implantów jest zabiegiem, który musi zostać przeprowadzony przez doświadczonego stomatologa, dlatego warto wybrać gabinet stomatologiczny, w którym używany jest nowoczesny sprzęt. Przed wszczepieniem implantów muszą zostać przeprowadzone szczegółowe badania i wywiad z pacjentem. Stomatolog musi ocenić stan jamy ustnej i wyleczyć wszelkie ubytki. W dobrym gabinecie stomatologicznym wszystkie te zabiegi zostaną przeprowadzone w możliwie najkrótszym czasie, jednak z zachowaniem środków ostrożności. Implanty zębowe Toruń wszczepia się, dopiero gdy jama ustna pacjenta jest w pełni przygotowana do tego zabiegu. Założenie korony zębowej może nastąpić po zagojeniu się rany. Są pewne etapy, których nie da się ominąć, dlatego cały proces jest dość czasochłonny. Warto zatem znaleźć odpowiedniego dentystę, u którego wizyty będą przyjemnością, a nie przymusem.

Podziel się